Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Príznaky infarktu, ktoré sa objavujú najmä u žien!

reklama:
00 20.jpg

priebeh infarktu u žien nie je rovnaký kamo u mužov. Príznaky infarktu sa zásadne líši a veľa žien netuší, že práve slabý infarkt prekonali.

Medzi Najčastejšie príznaky, ktoré sa objavujú u oboch pohlaví, je bolesť v oblasti hrudníka, ktorá prechádza až do ruky, avšak u žien sa spíše vyskytujú tzv. „Tiché“ príznaky. A ktoré to sú?

Bolesť na hrudi či nepríjemný pocit

Ako sme už písali vyššie, bolesť na hrudi je najčastejšie príznakom srdcového infarktu, ale u niektorých žien sa táto bolesť Môže Prejavy odlišne. Ženy túto bolesť vnímaj spíše ako tlak či nepríjemný pocit, ktorý sa rozprestiera po celom obvode hrudníka, nie len na ľavej strane.

Bolieť paží, chrbta, krku či čeľuste

Tento typ bolesti sa objavuje najmä u žien ako u mužov. Väčšina z nás očakávajú, že keď dôjde k infarktu, poznajú to podľa bolesti v ľavej časti hrudníka neba podľa nehybnosti ľavej ruky, lenže prejavom infarktu môže byť také bolesť chrbta a dokonca aj čeľuste. Bolesť môže pomaly silnieť, ale môže sa objaviť aj úplne náhle. Správne by ste mali svojmu ošetrujúcemu lekárovi oznámiť akékoľvek neobvyklé neba nevysvetliteľné príznaky, ktoré sa objavili na Vašom tele od pása nahor.

01 15.jpg

Bolesť brucha

Ľudia sa niekedy mylne domnievajú, že sa jedná o pálenie záhy, chrípku alebo žalúdočné vredy. Opäť ale ani v tomto prípade nejde o bolesť ako takú, ale spíše o nepríjemný tlak. „Cítite sa, ako keby vám na bruchu sedel slon,“ hovorí kardiologička niečo Goldberg z nemocnice v New Yorku.

Dýchavičnosť, nevoľnosť či závrat

Ak máte problémy s dýchaním bez zjavného dôvodu, môže sa jednať o infarkt. Zvlášť teda ak sa u vás objavil jeden alebo viac zo spomínaných príznakov.

02 11.jpg

Potenie

V tomto prípade ide o typ studeného potenie, ktorý sa objavuje väčšinou u chorých ľudí. Nie je to potenie zo cvičenie či pobyte na slnku, ide o nečakaný studený pot, ktorý sa objavil bez akejkoľvek príčiny.

Únava

Niektoré ženy, ktoré prežili infarkt, uviedol, že sa cítili extrémne unavené. A to aj vo chvíli, kedy len sedel a nevykonávali žiadnu fyzicky náročnú činnosť. „Pacientky si často sťažovali na únavu. Hovoril také, že nedokáže robiť jednoduché činnosti, ako Napríklad si len doja na toaletu, „uviedla jesť niečo Goldberg.

Pochopiteľne, že sa vždy neobjaví všetky spomínané príznaky, ale ak pociťujete nepríjemný tlak na hrudi a aj niektoré z ďalších symptómu, na nič nečakajte a zavolajte si záchrannú službu. V žiadnom prípade však nesadajte samé za volant, ale radšej počkajte na príchode sanitky.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 13. novembra 2018

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.