Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Priaznivci sauny majú super imunitu

reklama:

 TOP 10 zdravotných prínosov saunovania.

Infrasauny môžu znížiť krvný tlak

Pobyt v klasickej fínskej saune lekári osobám s vysokým krvným tlakom alebo s chorým srdcom neodporúčajú kvôli vysokým teplotám , ale na trhu sú dnes už aj takzvané infrasauny, do ktorých môžu aj títo ľudia.

39058.jpg

Sauna trénuje cievny systém

V saune leží kľúč k zdraviu a k dobrej pohode: striedanie horúčavy a chladu. Saunové horúco stimuluje vegetatívny nervový systém, v ochladzovacej fáze sa zužujú cievy v tele pôsobením studenej vody: je to vynikajúci tréning pre krvné cievy, ktorý posilňuje prekrvenie ciev a svaloviny .

Sauna posilňuje imunitný systém

Pravidelné návštevy sauny stimulujú imunologické reakcie cievneho systému. Môžu byť potlačené aj zápalové procesy arteriálneho cievneho systému. Sauna pôsobí pozitívne na látkovú výmenu a tým efektívne predchádza chrípkovým infekciám.

Sauna  pre krásu zvnútra

Pravidelné saunovanie je dlhodobou prevenciou pred prejavením sa nedostatkov vo výžive pokožky a súčasne optimalizuje prísun výživných látok do nej. Toto dnes už dokazuje aj vedecká štúdia: na fakultnej kožnej klinike v Jene zistili, že testovaným osobám, ktoré pravidelne navštevovali saunu, sa stabilizovala bariérna funkcia pokožky. Zlepšené prekrvenie zabraňuje vysúšaniu pokožky a reguluje obsah tuku na jej povrchovej ploche.

Sauna steam room detox.jpg

 Odkysľovanie

Tkanivo väčšiny ľudí je príliš kyslé. Škodlivé látky môžu byť spúšťačom oslabenia imunitného systému, bolestí kĺbov, svalov a hlavy, tráviacich porúch, ako aj mnohých chronických chorôb. Pravidelné návštevy sauny podporujú vyplavovanie škodlivých kyselín z tela. Priaznivým vedľajším efektom pritom je vylučovanie toxických stopových prvkov ako olova, kadmia a niklu spolu s potom.

Prevencia proti svalovej horúčke

Zvýšená látková výmena a zlepšené prekrvenie svalstva pôsobí aj ako prírodná prevencia proti svalovej horúčke. Aj tí, čo majú problémy s prieduškami, sa cítia po saune lepšie.. bronchiálna muskulatúra sa uvoľní a oni znovu môžu ľahko dýchať.

Sauna je prevenciou proti migréne

Potenie môže byť dokonca prevenciou proti bolestiam hlavy, ktoré vznikajú v dôsledku nesprávnej regulácie tlaku v cievach, ako migréna. Počas saunového kúpeľa sa môžu cievne steny striedaním fáz tepla a chladu tak vytrénovať, že pri vonkajšej stimulácii ciev hlavy nemusia kvôli podráždeným nervovým bunkám reagovať bolesťami.

0274e4e22b17ffaab34a63514a6ff582 sauna room spa sauna.jpg

Ľudia, ktorí chodia pravidelne do sauny, ľahšie znášajú leto

Tréningový efekt pravidelných dávok sauny má ďalšiu, často podceňovanú výhodu: zahraničné cesty nás často privedú do takých klimatických zón, ktoré obyvatelia strednej Európy prežívajú s namáhavým potením. Kto sa ale pravidelne potí v saune, trénuje svoj organizmus v predstihu a potom si svoju dovolenku pod južným slnkom užíva oveľa lepšie a príjemnejšie.

Návštevníci sauny žijú dlhšie

Celková podpora prekrvenia pravidelných návštevníkov sauny trénuje celý organizmus a ako u každej inej pravidelnej telesnej činnosti aj pri takomto tréningu sa biologický proces starnutia spomaľuje . Predovšetkým ale ide o to, že vysoká kvalita života zostane dlhšie zachovaná.

Sauna super na relaxáciu

Sauna je relax, úžasná na stres a odpočinok

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 19. augusta 2017

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.