Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Prehrejte svoju pokožku vďaka chilli!

reklama:

Chilli dokáže krvný obeh stimulovať aj vo chvíli, keď ho „len“ nanášame na pokožku. A jeho účinky vydržia aj niekoľko hodín.

A ako si pripraviť domáci chilli masážny olej, ktorý pomáha aj na celulitídu?

Chili
www.gettyimages.com

Chilli masážny olej – recept

  • 10 čerstvo odtrhnutých chilli papričiek
  • 500 ml olivového oleja

Papriky dobre umyte a zbavte zvyškov zelených častí stopky. Pracujete v rukaviciach. Zvyšok pokrájajte na menšie kusy a vrátane semienok vložte do mixéra, kde ich rozmixujete na jemnú pastu. Tú preneste do pohára a zalejte olivovým olejom. Dobre premiešajte a uzavrite.

Nechajte týždeň odpočívať v tme a chlade (resp. Stačí, keď nebude poháre stáť na priamom slnku). Po týždni zmes preceďte cez gázu (použiť možno aj jemné sitko) a budete mať olej okamžite pripravený na použitie.

A nemusíte sa obmedzovať len na anticelulitídne masáže. Poslúži aj pri ošetrení natiahnutých svalov, boľavých kĺbov a pod . A samozrejme ho môžete použiť i do varenia, ako súčasť polievok alebo šalátov.

Používajte chilli olej správne, potom s celulitídou naozaj zatočí

Aj keď vás prekvapí jeho mierna pálivosť (pokiaľ sa teda rozhodnete pre jeho použitie v kuchyni), rovnako odporúčame brať si na jeho aplikáciu rukavice. Ak sa totiž kapsaicín (účinná látka v čili papričkách) dostane do očí, dokáže vám spôsobiť aj zápal spojiviek .

Anticelulitídna masáže majú v zásade tri jednoduché pravidlá:

Pravidlo 1 . Pri ich realizácii sa nebojte použiť trochu sily – tipujte vždy na pevné a razantné pohyby. Nemalo by vás preto vydesiť, keď zostane koža po vašom zásahu trochu červená (a to aj bez použitia chilli ).

Pravidlo 2. Strážte si tiež poučku „smerom k srdcu“ – pohyby sa vždy vykonávajú zdola nahor a to bez ohľadu na to, akú časť svojho tela masírujete.

Pravidlo 3. Pri anticelulitídnej masáži sa snažte vždy o maximálny efekt – a to prostredníctvom vhodného masážneho základu. Nemusí ísť len o chilli papričky, skvelá je tiež škorica, pýr plazivý alebo napríklad orech.

Anticelulitídna masáž podľa miesta

Trápi vás pomarančová koža na stehnách , bruchu alebo napríklad na rukách ? Každá časť tela si vyžaduje trochu iný prístup. Odmenou vám však budú rýchlejšie pozorovateľné výsledky.

Anticelulitídna masáž brucha

Vykonávajte v sede alebo v ľahu. Zovrite ruky v päste a krúživými pohybmi masírujte brucho zľava doprava. A to všade tam, kde sa pomarančová koža vyskytuje. Potom chyťte kožu do štipca a jemne, ale pevne ju tlačte smerom k trieslam.

Anticelulitídna masáž stehien

Túto masáž možno vykonať v sede. Stehno poriadne premasírujte oboma rukami (stláčajte, tlačte i poklepávajte) po celej ploche. Začínajte vždy od kolena a pohybujte sa smerom dole k trieslam.

Anticelulitídna masáž zadku

Túto masáž je najlepšie vykonávať postojačky. Položte pravú ruku na pravý zadok a krúživým pohybom (vždy proti smeru hodinových ručičiek) vykonávajte masáž. Začnite na strane a pokračujte smerom ku stredu tela. Potom sa postupne vráťte späť k bokom.

A ako dlho by mala taká masáž trvať? Odborníci odporúčajú aspoň 15 minút, lepšie je však dvojintervalová sekvencia – 2x denne desať minút. V ideálnom prípade si jednu masáž doprajte ihneď ráno a druhú navečer, prípadne oba postupy striedajte (podľa toho, ako zaneprázdnení ten deň práve budete).

Oleja si vezmite do rúk toľko, aby ste pokryli celú masírovanú oblasť, neskôr už nepridávajte. Pred prvou masážou vyskúšajte účinky chilli oleja na malom kúsku kože a ak sa do 24 hodín nedostaví žiadna alergická reakcia, môžete v jeho aplikácii pokračovať. Spočiatku možno bude ťažké vydržať masáž počas tak dlhého intervalu. Akonáhle teda bude koža páliť príliš, prestaňte. A ak by ste to s masážou predsa len prehnali a pálenie bolo neznesiteľné, použite na jeho neutralizáciu ľubovoľné telové mlieko. Voda by váš problém len zhoršila. A nebojte sa, vaša koža si počas pár dní úplne zvykne a potom už vám anticelulitídna masáž s chilli olejom bude prinášať len samé výhody.

Prvé výsledky sa zvyčajne dostavia do 2-3 týždňov. Podporiť ich môžete aj saunovaním, prípadne striedaním teplej a studenej sprchy , ktoré prúdenie krvi a lymfy tiež podporí.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 15. júna 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.