Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Prečo vlastne mačky tak veľmi nenávidia vodu? Dôvod vás prekvapí

reklama:
mačka
mačkawww.gettyimages.com

Mačka a pes

Dve najobľúbenejšie domáce zvieratá. Aj keď si myslíme, že o nich už vieme veľa, pravda je iná. Mačka patrí medzi najobľúbenejšie domáce zvieratá na celom svete. O mnohých zvieratách toho vieme naozaj veľa, ale nikdy to nebude dosť. Vždy existujú totiž nejaké informácie, ktoré pre nás budú nové. Informácie, ktoré nás naučia niečo nové a my vďaka nim budeme zase o niečo múdrejší. Určite každý z vás vie, že mačky neznášajú vodu. Niektoré v nej síce vydržia, ale väčšina z nich nie. Aký je dôvod?

Existuje hneď niekoľko dôvodov, prečo mačky neznášajú vodu.

Vývoj mačky

Voda nikdy nebola veľkou súčasťou evolúcie mačky. Domestikované mačky, ktoré teraz máme ako domáce zvieratá, sú potomkami mačiek, ktoré žili v suchých oblastiach. Z tohto dôvodu sa nikdy nenaučili plávať, pretože nemuseli.

Kožuch

Akonáhle mačku polejeme vodou, jej kožuch sa stane ťažkým. Váha navyše spôsobuje, že sa mačka cíti naozaj nepríjemne.

Citlivosť na vône

Z nejakého zvláštneho dôvodu mačkám voda jednoducho nevonia. Mačky zvyčajne trávia hodiny denne tým, že sa olizujú, čím sa čistia. Pre mačky je vôňa vody skutočne nepríjemná. Navyše, keď sa mačka vie sama umyť, nie je dôvod ju sprchovať.

Mačky milujú, keď sa o seba môžu postarať

Mačky sa o seba vedia postarať, aspoň čo sa týka hygieny. Nechceme tvrdiť, že by ste svoju mačku nemali umývať. Chceme tým iba povedať, že mačky sa o seba postarať vedia, preto nebudú veľmi radi, keď im budete do ich hygieny zasahovať.

Strach

Niektoré mačky nemajú rady vodu hlavne kvôli strachu. Mačky si napríklad veľmi dobre uvedomujú, čo je búrka. A ako veľmi dobre viete, mnoho zvierat sa búrky bojí. Búrka je spojená s dažďom, dážď je voda. Akonáhle sa mačka bojí búrky, bude sa báť aj dažďa a aj vody.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 18. decembra 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.