Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Prečo sa vám stále lámu nechty?

reklama:

Mať upravené nechty neznamená len to, že ich budeme mať dlhé a nalakované. ..

Pekne vyzerajú aj krátke čisté nechty, ktoré nevyžadujú náročnú úpravu. Asi najhoršie sa ale udržujú nechty, ktoré sa často lámu. Lámavosť je jeden z najčastejších problémov, ktoré s nechtami riešime.

Prečo sa to deje?

Source nanka photo via deposit photos.jpg

Nedostatok minerálov a vitamínov

Hoci kvalita nechtov je do značnej miery dedičná, veľa sa dá napraviť správnou výživou. Nechtom je potrebné dopriať kvalitnú výživu nielen zvonku, ale aj zvnútra. Najvhodnejšie sú vitamíny skupiny B a vitamíny C, D, E a A. Konkrétne z vitamínov skupiny B prospieva nechtom najmä B2, B5, B7 a tiež B12. Nájdete ich v droždi, vnútornostiach, syre, mlieku, špargle či v mrkve. Vitamín C zasa pomáha udržiavať nechty bez záderov a nájdete ho napríklad v citrusoch alebo v pšeničných klíčkoch. Vitamín A zase zabraňuje tomu, aby nechty boli krehké- najviac ho obsahujú špenát a brokolica. Okrem vitamínov nezabúdajte ani na pravidelný prísun minerálov, ako sú vápnik, zinok, železo, kremík a horčík. Vedľa odborníkov ale nie je dobré to s minerálmi preháňať. Aj tu platí rada – všetko s mierou. Za štiepením a lámaním totiž môže paradoxne stáť nadmiera prvkov. Stáva sa to v prípadoch, keď často pijeme jeden druh minerálky.

Viete správne nechty upravovať?

Nail habbits tease today 160216

Keď si robíte manikúru doma, je možné, že sa vám nechty štiepia a lámu kvôli nevhodným pomôckam alebo technike. Najčastejšou chybou je používanie kovového alebo skleneného pilníka. Ten je potrebné vymeniť za papierový. Papierový pilník by mal byť jediným nástrojom, s výnimkou špeciálnych klieštikov, ktorým si nechty budete skracovať a tvarovať – ​​strihanie nožnicami ich poškodzuje a začnú sa rýchlo lámať.

Nechty zle chránime

U suchých a lámavých nechtov je nutné pri niektorých domácich prácach používať ochranné rukavice. Dôvod je zrejmý – práca s čistiacimi prostriedkami nechty aj pokožku rúk veľmi vysušuje a poškodzuje. Trpia nielen nechty, ale aj koža okolo nich a výsledkom bývajú zádery a infekcie nechtových lôžok.

Nechty oslabuje ochorenie

Keď dodržiavate zásady správneho ošetrenia nechtov, chránite ich pred domácou chémiou, kvalitne jete, a napriek tomu nie je ich stav dobrý, je potrebné zvážiť inú príčinu – pomerne často ide o prejav nejakého ochorenia: lupienky, mykotického zápalu, metabolickej poruchy, autoimunitného ochorenia, ako je napríklad porucha činnosti štítnej žľazy

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 22. júla 2019

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.