Prečo nie sú niektorí ľudia nikdy chorí, a iní skoro stále? Vedci poznajú odpoveď!

2 / 3
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Prečo nie sú niektorí ľudia nikdy chorí, a iní skoro stále? Vedci poznajú odpoveď!

reklama:
www.gettyimages.com

Aj keď sa zdá, že niektorí ľudia trpia rôznymi chorobami viac ako iní, ide o jav, ktorý má na svedomí hlavne genetické vybavenie konkrétneho človeka, pretože neexistujú žiadne dôkazy o tom, že by tu hrali svoju úlohu nejaké ďalšie faktory. „Niektorí z nás zdedili rad génov imunitného systému, ktoré sú obzvlášť dobré pri riešení jedného konkrétneho vírusu,“ hovorí Daniel Guardis, profesor imunológie na University of Manchester. „To však neznamená, že vy alebo ja by sme mali lepší alebo horší imunitný systém.“ Znamená to len to, že niekto proste vie vďaka konkrétnemu génu sa chrípkovým vírusom vyhnúť lepšie. Existuje prirodzená rôznorodosť v tom, ako naše imunitné systémy reagujú na rôzne ochorenia, a rozmanitosť je nevyhnutná pre to, aby náš druh prežil chorobu. To ale neznamená, že imunitu nejde posilniť. Skúste tieto tipy odborníkov!

ZDROJ: prozeny.blesk.cz

reklama:

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 20. decembra 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.