Prečo nie sú niektorí ľudia nikdy chorí, a iní skoro stále? Vedci poznajú odpoveď!

Zdieľať

Je to genetika? Je to šťastie? Existujú snáď nejakí „nadľudia“, pokiaľ ide o zdravie? Patríte k tým, ktorých skolí každý vírus, ktorý okolo preletí, hoci dbáte na zdravú životosprávu? Zatiaľ čo váš kolega vyzerá, že pije na raňajky tequilu, a napriek tomu zostáva záhadne imúnny voči všetkým chorobám …

Prečo niektorí ľudia nikdy neochorejú? Výskumy naznačujú, že každý človek v priemere počas svojho života ochorie asi 200-krát. Sú tým myslené samozrejme bežné choroby typu viróza, chrípka, kašeľ a podobne. A však niektorí ľudia nikdy nič nechytia a neustále vyzerajú zdravo. Majú nejaké tajomstvo, ktoré neprezradia?

Viac na ďalšej stránke:

Aj keď sa zdá, že niektorí ľudia trpia rôznymi chorobami viac ako iní, ide o jav, ktorý má na svedomí hlavne genetické vybavenie konkrétneho človeka, pretože neexistujú žiadne dôkazy o tom, že by tu hrali svoju úlohu nejaké ďalšie faktory. „Niektorí z nás zdedili rad génov imunitného systému, ktoré sú obzvlášť dobré pri riešení jedného konkrétneho vírusu,“ hovorí Daniel Guardis, profesor imunológie na University of Manchester. „To však neznamená, že vy alebo ja by sme mali lepší alebo horší imunitný systém.“ Znamená to len to, že niekto proste vie vďaka konkrétnemu génu sa chrípkovým vírusom vyhnúť lepšie. Existuje prirodzená rôznorodosť v tom, ako naše imunitné systémy reagujú na rôzne ochorenia, a rozmanitosť je nevyhnutná pre to, aby náš druh prežil chorobu. To ale neznamená, že imunitu nejde posilniť. Skúste tieto tipy odborníkov!

ZDROJ: prozeny.blesk.cz

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané