Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Prečo nás mačka často masíruje labkami? Existujú dve verzie, ktoré tento jav vysvetľujú

reklama:
mačka
mačkawww.gettyimages.com

Tiež vás vždy zaujímalo, z akého dôvodu to mačky robia? Každý vie, že mačky sú veľmi záhadné stvorenia. Niekedy nie je jasné, čo tento štvornohý miláčik urobí v ďalšej sekunde. Preto nech robí toto zviera čokoľvek, vždy priťahuje zvláštnu pozornosť. Pokiaľ mačka žije vo vašom dome, pravdepodobne viete, že občas rada masíruje svojich majiteľov. Zviera skočí na kolená a začne po nás pohybovať labkami.

Zároveň mäkko pradie, akoby si celý ten proces sama užívala. Niektorí ľudia si myslia, že sa jedná o akýsi rituál. Mačka tak podľa niektorých eliminuje únavu, ktorá sa v človeku nahromadila po celý deň. Snaží sa upokojiť milovaného človeka. A týmto spôsobom mačka sama zmierňuje aj stres. Ako sa ukázalo, existuje niekoľko rôznych verzií, ktoré tento jav vysvetľujú.

mačka na žene
mačka na ženewww.gettyimages.com

Prvá je, že je to vrodený inštinkt. Keď mačka kŕmi mačiatka mliekom, hladné batoľatá prednými labkami masírujú prsia svojej matky, čím stimulujú lepší tok mlieka. Aj keď mačky vyrastú, podvedome robia tento rituál, aby sa ponorili do šťastného a bezstarostného detstva.

Podľa druhej verzie majú mačky pod pazúrmi žľazy, ktoré produkujú špeciálny druh feromónu. Týmto spôsobom mačky prejavujú svoju lásku a náklonnosť k stvoreniu, ktoré masírujú. Je to znak toho, že mačka danému človeku dôveruje a miluje ho. Pokiaľ zviera nemá príliš dlhé pazúry, nevyháňajte ju. Mačka sa cíti šťastná, keď sedí na vás. Prečo ju teda pripraviť o potešenie?

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 19. januára 2022

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.