Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Prečo by ste mali skúsiť spať nahí!

reklama:
spať nahíwww.gettyimages.com

Ak ste navyknutí spať v pyžame, vyskúšajte na to  na jeden týždeň zabudnúť. Uvidíte, aké prínosy to bude mať pre Vás aj pre Vašu psychiku. Keď vyskúšate spanie bez pyžama, zistíte, že je to oveľa pohodlnejšie a tiež prínosné pre zdravie Vášho tela. Prečítajte si preto dôvody, kvôli ktorým by ste sa mali nadobro vzdať spania v pyžame.

Aby pre Vás spanie bez akéhokoľvek oblečenia bolo príjemné, mali by ste mať v izbe primeranú teplotu, ktorá Vám bude príjemná. Mali by ste vychytať teplotu, ktorá pre Vás bude tak akurát. Zima ani horúčava nie sú spoločníkmi pre dobrý a kvalitný spánok. Dôležité je tiež to, aby ste mali kvalitné obliečky, ktoré budú na nahom tele príjemné. Pre akýkoľvek spánok platí, že by ste mali mať v izbe čerstvo vyvetrané. Všetky tieto body Vám zabezpečí pokojný a príjemný spánok.

Pozitívny vplyv na Vašu psychiku

Spánok bez pyžama Vám môže priniesť vyššie sebavedomie, bez toho aby ste to postrehli. Naučíte sa lepšie vnímať svoje telo a budete ho brať také, aké je. Zároveň Vám také spanie poskytne veľmi kvalitný spánok. Ľudia, ktorí spia nahí, spia pokojnejšie, a práve preto je kvalita ich spánku vyššia a majú tak lepší štart do nového dňa a lepšie sa vyrovnávajú so stresom. Pokojný spánok je tiež veľmi dôležitý pre regeneráciu celého tela.

Lepšie zdravie

Pri spánku bez oblečenia dochádza k lepšej termoregulácii  tela. To má pozitívny vplyv na Vaše zdravie. Nahé telo sa zahrieva prirodzene a vytvorí si tak teplotu, akú potrebuje. Práve preto je spánok bez pyžama pokojnejší a viac kvalitný. Zároveň takto podporuje imunitný systém.

Spať bez pyžama by ste mali vyskúšať aj ak ste v situácii, že sa snažíte chudnúť. Pri procese chudnutia sú dôležité hormóny, ktoré tento proces ovplyvňujú. Jedným z takýchto hormónov je hormón stresový. Spanie v stave bez oblečenia znižuje stres a umožňuje tak telu lepšie a rýchlejšie chudnúť. Môže Vám pomôcť začať chudnúť, ale tiež urýchliť chudnutie, o ktoré sa už nejakú dobu snažíte.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 26. februára 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.