Zamysleli ste sa vôbec niekedy nad tým, prečo ázijské národy používajú na jedenie paličky? Spomeniete si na to, keď ste prvýkrát vyskúšali jesť s paličkami? Stavíme sa, že to bola úplná katastrofa. Časom si však každý držanie paličiek osvojí a naučí sa s nimi jesť. Lenže zaujímalo vás niekedy, prečo vlastne ázijské národy jedia s paličkami? Prečo my používame normálne vidličky, nože, lyžičky, zatiaľ čo Aziati používajú tieto paličky?
Dnes sme zvyknutí na to, že akonáhle ideme do ázijskej reštaurácie, dostaneme väčšinou namiesto príboru paličky. Kto s nimi nevie, má samozrejme možnosť použiť obyčajný príbor, na ktorý je každý z nás zvyknutý. Človek, ktorý prvýkrát použije paličky, si najskôr musí hovoriť, ako s nimi vôbec niekto dokáže jesť a prečo vlastne nepoužije normálny príbor. Vynájdenie týchto paličiek sa datuje do roku 2000 p.n.l.
Paličky sa začali prvýkrát používať v roku 2000 p.n.l. Boli používané na vyberanie menších potravín z hlbších hrncov. Neskôr, v roku 400 p.n.l začali ľudia používať paličky na konzumáciu každého jedla (okrem tých tekutých). Počas tejto doby boli suroviny veľmi vzácne a tak kuchári varili naozaj malé porcie, aby sa potraviny varili čo najrýchlejšie a šetrili tak drevo, ktoré sa používalo na oheň, na ktorom bolo jedlo varené. Táto nová metóda jedenia zariadila, aby sa nože v ázijských krajinách začali javiť ako zastarané, a tak Aziati začali jesť svoje jedlá paličkami.
Navyše filozof Confucius tvrdil, že nože by sa vôbec nemali pri jedle nachádzať na stole. Tvrdil, že nože sú nebezpečné. Nakoniec sa tak v Číne, ale aj ďalších ázijských krajinách stalo zvykom rozdeľovať jedlo na menšie kúsky a jesť ich pomocou paličiek.