Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Prečítajte si aké potraviny neprospievajú vašej pleti

reklama:

Teda presnejšie povedané ako bude vyzerať vaša pleť. Pozrite sa na prehľad potravín, ktoré neprospievajú vašej pleti . Ak ich zo svojho jedálnička vyradíte, alebo v niektorých prípadoch eliminujete ich množstvo, môžete si byť istí, že budete vyzerať dokonale.

Skinfood.jpg

Pečivo

Výber pečiva je na našom trhu skutočne obrovský. Ak sa pozrieme na cesty, ktoré radšej vynechať, tak zvyčajne súvisí predovšetkým s bežným bielym pečivom. Má zlú výživovú hodnotu, a zbytočne vysoký obsah cukru. A táto kombinácia sa môže negatívne prejavovať na prirodzenom vzhľade práve vašej pokožky ako takej. Ak hľadáte náhradu, potom je jasné, že správnou voľbou by malo byť pečivo celozrnné . A to aj z výživového hľadiska, keďže:

  • Má dobrý glykemický index
  • Ponúkne dostatok vlákniny
  • Môže mať nižšiu kalorickú hodnotu

Cukry a sladké potraviny

Ľudské telo samozrejme cukry potrebuje a nezaobídete sa bez nich. Pokiaľ ale budeme konkrétnejší, nemali by to byť jednoduché cukry, ale naopak tie zložitejšie – sacharidy . Tie môžeme čerpať  zo spomínaného celozrnného pečiva. Jednoduché cukry je naopak vhodné z jedálnička eliminovať . A to nielen z dôvodu, že spôsobuje nadváhu, ale aj z dôvodu, že má negatívny vplyv na vašu pleť . Hlavným problémom je to, že nadmerné množstvo cukru v organizme negatívne pôsobí na kolagén v pleti. A ten je ako je známe hlavnou látkou, ktorá dokáže bojovať proti vráskam. Logicky teda platí, že čím viac cukrov konzumujete, tým väčší vplyv na starnutie vašej pokožky to bude mať.

Nadmerné množstvo mliečnych výrobkov

Tie sú pre naše telo celkovo doporučované. Dokonca sa niektoré druhy hodia aj v prípade, keď vaša pleť má problémy s akné. Zároveň ale platí, že by sa nič nemalo preháňať. A to platí u mliečnych výrobkov dvojnásobne. Ak to s ich konzumáciou preženiete,môžete tak tvorbu akné dokonca aj podporiť .Navyše nehovoríme nutne len o mliečnych výrobkoch ako takých, ale na mysli môžeme mať aj produkty, ktoré samotné mlieko obsahujú. Príkladom, a to aj v súvislosti s negatívnym vplyvom na pokožku, aj čokoláda, u ktorej je tiež pozorovaný priamy vplyv so vznikom pupienkov. A to nielen na mladej pleti.

Istock_000018151644medium.jpg

Čím menej soli, tým lepšie

Opäť látka, ktorá má negatívny vplyv nielen na pleť, ale aj celkovo na ľudské zdravie. A to ako vo svojej čistej podobe, kedy pomocou nej môžeme soliť, tak samozrejme tiež ako dochucovadlo do celej rady jedál. Čím menej soli budete používať, tým viac svojej pleti prospejete. Dôvodom je predovšetkým to, že soľ má jednu negatívnu vlastnosť, a to takú, že výrazne zadržiava vodu . Vplyvom toho môže dochádzať k tomu, že vaša pleť bude pôsobiť veľmi nevzhľadným napuchnutými dojmom . Hlavné problémy spojené s nadmerným solením v súvislosti s napuchnutím pokožky objavujú:

  • V oblasti okolo očí
  • Na tvárach
  • Na prstoch u rukách
Foods for healthy skin 765x511.png

Pozor na škodlivé tuky

Sú tuky, ktoré sú pre váš organizmus aj pre vašu pleť prospešné. Jedná sa napríklad o tuky z rýb, ktoré určite odporúčame. Potom sú ale aj tuky zlé, ktoré vašej pleti rozhodne neprospievajú. Negatívne sa totiž podpisujú na fungovanie ľudského tela a teda aj na tom, že vaša pokožka bude pôsobiť značne unavene, môže strácať svoj prirodzený vzhľad, rovnako ako svoju pružnosť, ale aj lesk. Pokiaľ o škodlivých tukoch hovoríme, nemáme na mysli napríklad len tučné mäsá, ako je bôčik a iné. Rovnako tak je potrebné vyhnúť sa nezdravým formám prípravy, ako je vyprážanie. Zavrhnúť logicky musíte tiež rôzne vyprážané pochutiny, ako chipsy a iné dnes toľko obľúbené jedlá. Tieto tuky na pleť pôsobia veľmi negatívne.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 3. januára 2017

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.