Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Pravidelne mi tŕpli končatiny na tele. Toto je 6 dôvodov, prečo je tomu tak!

reklama:
00 18.jpg

Každý z nás sa už raz stretol s pocitom strnulých rúk alebo nôh, sprevádzané miernym brnením či pálením. Často za tým stojí prerušenie krvného obehu v dôsledku stlačenia ciev a nervových zakončení. Preto by ste sa mali začať hýbať či zmeniť polohu a citlivosť sa zníži.

01 14.jpg

Ak však pociťujete čoraz tento pocit častejšie a neviete ako sa toho zbaviť, môže ísť o vážnejší chorobu. Prečítajte si 6 príčin, ktoré môžu stáť za vaším problémom.

Krčná osteochondróza – akékoľvek porušenie krčnej chrbtice, ktoré spôsobuje priškrtenie nervov a následnú necitlivosť v rukách, bolesť hlavy alebo problémy s koordináciou.

Začnite sledovať držanie svojho tela, rovnako ako robiť špeciálne cviky. Najlepšie je navštíviť lekára, ktorý určí diagnózu a odporučí vhodné liečenie.

02 10.jpg

Roztrúsená skleróza je závažné neurologické ochorenia. Vzhľadom k poškodeniu mozgu a miechy a nervových membrán dochádza k porušeniu priechodu nervových impulzov. Citlivosť je znížená a v rukách cítite otupenosť. Ak sa vylučujú iné príčiny znecitlivenie, je potrebné navštíviť neurológa.

Syndróm karpálneho tunela – často pozorovaný u ľudí, ktorých činnosť súvisí s monotónna prácou (programátor, krajčírka, hudobníci). Pri opakovaných pohybov prstov dochádza k opuchu šliach, ktoré prechádzajú cez úzky kanál. Nerv sa v kanáli stlačí a človek cíti v ruke nepríjemné brnení (najmä v noci). Je potrebné navštíviť neurológa, pretože v pokročilom štádiu ochorenia to môže viesť až k svalovej artrofii.

03 5.jpg

Žilová trombóza končatín tiež môže viesť k znecitlivenie. Krvná zrazenina spomaľuje prietok krvi, takže dodávka látok, ktoré sú dôležité pre zachovanie funkcie končatín, sa narúša.

Trombóza spôsobuje opuch a ďalšie vážne komplikácie (gangréna, retencia krvných zrazenín). Preto si choroba vyžaduje rýchlu diagnózu a vhodnú liečbu.

04 3.jpg

Anémia a cukrovka sú často sprevádzané narušením prekrvenie končatín, čo má za následok ich znecitlivenie.

Cievna mozgová príhoda – najnebezpečnejšie príčina necitlivosti v rukách. Ak je sprevádzaná porušením funkcie dolných končatín, bolesti hlavy, poruchy reči a videnia, okamžite zavolajte záchranku.

V prípade, že vás necitlivosť končatín trápia mimo spánku, konzultujte s lekárom. Tieto symptómy by ste nemali ignorovať, pretože môžete predísť vážnejšiemu ochorenie!

05 3.jpg
reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 12. novembra 2018

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.