Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Pranie nie je žiadna veda, avšak na toto si dajte pozor

Perieme všetci, avšak robíme to naozaj správne? Vytriedenie bielizne podľa farebnosti či materiálu nie je jediné pravidlo, ktorým by ste sa mali pri praní riadiť. Na to, aby ste dosiahli tie najlepšie výsledky by ste si mali dávať pozor aj na ďalšie, na prvý pohľad bezvýznamné drobnosti. Poďme sa spolu pozrieť na to, čo väčšina z nás robí nesprávne. Reč je napríklad aj o pracích prostriedkoch. Striedate ich, alebo fungujete len na jednom z nich?

W7821mxsc7gxwxd.jpg

Prášok na pranie

Prach na pranie je v porovnaní so všetkými prípravkami cenovo najvýhodnejší. Vďaka špeciálnym látkam ho môžete použiť v prípade, že máte tvrdú, a zároveň sú skvelými pomocníkmi aj v boji s tými najodolnejšími škvrnami. Ideálne sú najmä pri praní bielej bielizne, keďže majú v sebe bieliace činidlá a sú vhodné aj na pranie vo veľmi vysokej teplote.

Prášky na pranie však majú aj svoje negatívne vlastnosti. Jednou z nich spozorujete v prípade, že použijete viac pracieho prášku, ako by bolo potrebné a vhodné. Ak sa vám podarilo prášku nasypať príliš veľa, na bielizni ste mohli spozorovať nevábne biele fľaky. Tie sa však môžu objaviť na bielizni aj v prípade, že budete ním prať na príliš nízkej teplote, dôsledkom čoho sa prášok nestihne riadne rozpustiť.

Zhrňme si teda, kedy radšej siahnuť po pracom prášku:

  • Cenovo prijateľný
  • Obsahuje aktívne bieliace zložky
  • Skvelý pomocník pri odstraňovaní odolných škvŕn
  • Dosahuje skvelé výsledky pri praní v tvrdej vode

391c26z1xg97dhl.jpg

https://www.pexels.com/photo/person-holding-white-front-load-washing-machine-5591646/

Gél na pranie

Azda sa nemusíme s nikým dohadovať o tom, že práve prací gél patrí medzi najobľúbenejšie formy pracieho prostriedku. Jeho nespornou výhodou je totiž najmä jeho jednoduchá manipulácia a s ňou spojené nielen dávkovanie, ale aj samotné skladovanie. Ďalšou z jeho skvelých vlastností je tiež rýchla rozpustnosť a nepochybne aj široká škála všetkých vôní. Skvelú robotu odvedie aj pri praní na nízkej teplote, ručnom praní a tiež kratšom programe. Navyše mastným a olejovým škvrnám nedá šancu.

Jednou z jeho nevýhod je napríklad to, že je o niečo cenovo nákladnejší a problémom môžu byť aj absentujúce bieliace zložky, takže zašednutej bielizne život nevrátite. Aj z tohto dôvodu sú skôr vhodnejšie na menej znečistenú farebnú bielizeň.

Zhrňme si teda, kedy radšej vyberať prací gél:

  • Skvelá rozpustnosť pri nízkych teplotách
  • Je šetrný k textíliám
  • Je šetrný aj k farbám
  • Po opraní nezanecháva na odevoch škvrny
  • Keďže je vysoko koncentrovaný, stačí ho aj malé množstvo
  • Veľmi jednoduché dávkovanie aj skladovanie

Ako správne používať jednotlivé prostriedky?

Tak čo, presvedčili sme vás, že striedanie jednotlivých pracích prostriedkov je výhodné nielen pre vašu peňaženku, ale aj pre bielizeň či práčku? Záleží vždy len od toho, čo práve idete prať a čo chcete praním docieliť. Nezabudnite, na bielu alebo veľmi znečistenú bielizeň použite prací prášok, farebné a mastné škvrny ľahko odstráni zas gél. Práve z tohto dôvodu je ideálne, ak máte doma oboch pomocníkov. Kde ale nájsť tých najspoľahlivejších? Poradíme vám. Online drogéria myAustria.sk ponúka stovky kvalitných nielen prostriedkov na pranie. V bohatej ponuke nájdete nielen nemecké prášky na pranie, ale aj pracie gély či aviváže. Mnohé gazdinky napríklad nedajú dopustiť na online eshop myAustria, kde je nemecká drogéria veľmi dostupná.

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 31. marca 2022

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.