Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Pozrite sa, čo sa stane s vaším telom, 10 hodín po nalakovaní nechtov. Neuveríte!

reklama:
00 8.jpg

Ako všetci vieme, nie je vhodné príliš časté používanie laku na nechty. Vaše nechty sa začnú vysušovať a začnú žltnúť. Ukázalo sa však, že tento typ kozmetiky môže spôsobiť oveľa vážnejšie poškodenie vášho zdravia.

Nechceme od vás, aby ste úplne upustili od lakov na nechty. Namiesto toho vám však ponúkame zoznam negatívnych účinkov.

Nebezpečenstvo lakovanie nechtov spočíva v jeho toxicite. Niektoré moderné kozmetické prípravky pre starostlivosť o nechty obsahujú tieto komponenty, ktoré môžu vážne poškodiť vaše zdravie:

Čo je pre vaše zdravie najnebezpečnejšie?

01 8.jpg

Toluén – rozpúšťadlo, ktoré dodáva nechtom hladký povrch a zachováva pigment. Toluén môže ovplyvniť centrálny nervový systém a spôsobiť reprodukčné poruchy. Bolesti hlavy, slabosť, mdloby a nevoľnosť sú len niektoré z pravdepodobných následkov použitia laku na nechty.

Formaldehyd – bezfarebný plyn, ktorý pomáha zvyšovať životnosť laku. Ak trpíte alergiami, kontakt s formaldehydom môže spôsobiť dermatitídu a možné chemické popáleniny. V závažnejších prípadoch môže spôsobiť poruchy srdcového rytmu, kŕče a rakovinu.

Pre vôňu sa používa dibutylftalát. Prítomnosť tejto nebezpečnej zložky môže spôsobiť endokrinné poruchy, gynekologické ochorenia a ochorenia dýchacieho traktu.

Vedci vykonali štúdiu so skupinou 24 žien. 6 hodín po maľovaní nechtov väčšina účastníčok vykazovala zvýšenú hladinu difenylfosfátu – derivátu trifenylfosfát, ktorý sa tvorí v procese metabolizmu. 10 hodín po začiatku experimentu sa hladiny difenylfosfátu v telách všetkých účastníčok zvýšil na 7-násobok normy. Tieto výsledky sú naozaj alarmujúce !!!

Ako si vybrať správny lak na nechty, ktorý nepoškodzuje vaše zdravie?

02 6.jpg

Ako si zvoliť lak na nechty, ktorý nespôsobí poškodenie zdravia?

Niektoré balenie a fľaštičky na nechty majú špeciálne označenie:

5-Free“ znamená, že výrobok neobsahuje formaldehyd, jeho derivátové živice (formaldehydovej živice), toluén, dibutylftalát alebo gáfor.
3-Free“ znamená, že lak neobsahuje iba tri škodlivé zložky: formaldehyd, dibutylftalát a toluén.
Pred zakúpením laku na nechty najprv venujte pozornosť zložkám a pamätajte – vaše zdravie je vo vašich rukách!

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 8. novembra 2018

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.