Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
  • Dobré rady a nápady
  • Zdravie
  • Pozrite sa ako je psychický stav s bolesťou prepojený. Podľa toho kde vás bolí spoznáte, ako ste na tom s emóciami. Skutočne je to tak

Pozrite sa ako je psychický stav s bolesťou prepojený. Podľa toho kde vás bolí spoznáte, ako ste na tom s emóciami. Skutočne je to tak

reklama:
bolesť
bolesťwww.gettyimages.com

Každý z nás už niekedy pocítil bolesť, ktorá patrí medzi najčastejšie pocitové vnemy. Všeobecne je bolesť chápaná ako zmena stavu fyzickej pohody. Alternatívne smery často uvádzajú ako príčinu bolesti aj zmenu psychického, resp. duševného stavu, ktorých prejavom je práve bolesť fyzická. Bolesť je teda výsledkom nášho emocionálneho stavu a ak sa bolesti chceme vyhnúť, je potrebné sa neustále učiť načúvať vlastnému telu.

Fyzická bolesť ako ukazovateľ nášho života

Fyzická bolesť je priamo spojená s našimi pocitmi, emóciami a duševným stavom. Medzi hlavné prejavy bolesti patrí:

  • fyzický prejav
  • zmena vnímania
  • zmena energie

Jej príčiny môžu byť spôsobené externými faktormi (teplota, tlak, chlad) alebo zmenou štruktúry v určitom mieste v tele (poškodenie tkanív). Aby sme mohli správne rozpoznať čo ktorá bolesť znamená a akú emóciu či duševný stav vyjadruje, musíme sa prvý naučiť načúvať vlastnému telu a dokázať danú bolesť rozpoznať.

Bolesti v hornej časti tela

Bolesti hlavy môžu znamenať problémy s rozhodovaním. Je potrebné trochu spomaliť, oddychovať a netrápiť sa toľko výsledkom. Ak máte problém odpustiť sami sebe alebo niekomu blízkemu, pravdepodobne sa u vás prejavujú bolesti krku.

Bolesťou ďasien môžu za rozhodnutia, ktoré neurobíte aj keď viete, že by ste mali. Bolesť v ramenách znamená predovšetkým veľkú emočnú záťaž (starosti, povinnosti, zodpovednosť), ktorú si nesiete so sebou. Ak vás bolí horná oblasť chrbta, je zrejmé, že ste na všetko sami a chýba vám emočná podpora druhých. Bolesti zubov pre zmenu znamenajú, že nie ste spokojní s vašou aktuálnou situáciou a túžite ju zmeniť. Pokiaľ vás niečo negatívne rozhodilo a stále s tým nie ste zmierení, môže vás s najväčšou pravdepodobnosťou bolieť žalúdok.

Bolesti v dolnej časti tela

Ak vás bolí dolná oblasť chrbta, zrejme potrebujete viac emočnej podpory a menej sa zaoberať finančnou situáciou. Ak už dlhší čas odkladáte nejaký problém, ktorý má byť vyriešený, zrejme vás postihnú bolesti v krížoch alebo v kostrči. Bojíte sa urobiť krok vpred? Máte problém prijať nové rozhodnutia? Pozeráte sa na život skôr skepticky a chýba vám pocit lásky? Ak áno, je pravdepodobné, že vás budú bolieť bedrá.

Bolesti svalov môžu znamenať výzvu posunúť sa v živote ďalšom smerom. Spomaľte a určite si smer, ktorým sa vydáte. Pokiaľ vás bolia paže, niečo so sebou nesiete ako emočnú záťaž. Bolesti v rukách znamenajú slabé priateľstvá a málo väzieb s druhými. Pokiaľ už dlhší čas stagnujete a odmietate zmeny vo svojom živote, môžu vás bolieť lakte. Bolesti kĺbov naznačujú, že by ste sa mali viac otvoriť svetu a novým možnostiam. Vzťahy sami k sebe alebo k priateľom sa prejavujú bolesťami v kolenách a ak vás bolia členky, mali by ste si dovoliť byť viac šťastní. Ak trpíte depresiami, môžu vás zrejme bolieť chodidlá. Skúste sa radovať viac z maličkostí a mať sa radi.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 25. júna 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.