Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

POZOR: Pomocou tejto starodávnej techniky môžete prekonať svoju úzkosť za dve minúty! (VIDEO)

reklama:
Fb 11.jpg
youtube.com

Nachádzame sa v ťažkej a náročnej dobe, kedy to veľa z nás nemá ľahké. Vonku zúri pandémie, a kvôli uvalené celoštátnej karanténe, nesmieme až na výnimočné prípady vychádzať z domu. Niektorí ľudia nesmú vychádzať vôbec, čo sa môže prejaviť aj na ich psychike. Úzkosť a depresie sú v tomto prípade veľmi aktuálna, a mnoho ľudí k nim veľmi ľahko inklinujú. Predstavte si, že ste nutkanie byť celé dni zavretí doma medzi štyrmi stenami. Pre niektorých to musí byť veľmi skľučujúca, takže úzkosť je hneď na svete. Ak z toho nechceme naozaj zblbnúť a nechať sa úzkosťou či depresiou ochromiť, musíme sa vedieť proti tomu brániť. Nasledujúce cvičenie je skvelým riešením, ktoré môžete používať tiež preventívne.

Úzkosť ako choroba

Úzkosť a mnoho ďalších psychických problémov sú v dnešnej dobe veľmi častým javom u mnohých ľudí. Predovšetkým za oceánom trpia týmito poruchami viac ako 40 miliónov ľudí, ktorí vyhľadávajú odbornú pomoc. Ide však o problém globálnej, takže sa to pokojne môže týkať aj vás. Aby ste nemuseli neustále dochádzať na terapie k lekárovi, poďte si o tom niečo zistiť a priučiť sa, ako sa úzkosti zbaviť.

Druhy úzkosťou a porúch

Existuje niekoľko druhov úzkosťou a psychických porúch. Medzi najznámejšie patria: generalizovaná úzkostná porucha, ktorá je charakteristická pocitom najhorších možných situácií a scenárov. Veľmi významnou je obsedantno-kompulzívna porucha, pri ktorej nemožno ovládať svoje myšlienky a správanie. Človek stále opakuje dokola rovnaké veci, z ktorých sa nakoniec dostáva do úzkosti. Posttraumatický stresová porucha vzniká zo zlých životných skúseností, napríklad z autonehody alebo znásilnenia v rannom detstve.

Dve minúty ku koncentrácii

Pokračujte v čítaní článku na ďalšej stránke

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 15. septembra 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.