Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Pozor! Máte v ušiach chĺpky? Tak by ste mali naliehavo vyhľadať lekársku pomoc

reklama:
ucho
uchowww.gettyimages.com

Nemali by ste ignorovať varovanie, keď vám v ušiach začnú rásť ušné chlpy.  V  tejto dobe mnoho z nás vie, čo je to ohrozenie srdcovým  infarktom alebo kardiovaskulárne choroby. Až do istej miery hrá úlohu genetika – ale náš spôsob života má na to tiež veľký vplyv. Hmotnosť alebo čokoľvek iné, fajčenie – môže to spôsobiť ischemickú chorobu srdca! Existuje ale ešte jeden faktor, ktorý ste možno ani netušili. Je to o vašich ušiach! Podľa niektorých štúdií môže byť množstvo chlpov na vašich ušiach indikátorom  budúceho zdravia vášho srdca.

Ako je to možné?

Mnoho lekárov a vedcov sa po mnoho desaťročí snažilo nájsť riešenie tohto problému. Pochopenie toho, ako sú chlpy spojené so zdravím srdca, vám môže zachrániť život. Mať chlpy v ušiach môže byť zlým znamením – a to nielen preto, že sú škaredé. Podľa nedávneho výskumu existuje skutočná súvislosť medzi infarktom a ochlpením v uchu.

Znie to trochu desivo, že?

Zistili, že diagonálny záhyb ušného lalôčika môže naznačovať ochorenie vencovitých tepien. Túto skutočnosť potvrdila ďalšia skupina vedcov. V skutočnosti existuje mnoho určujúcich faktorov, ktoré môžu prispieť k riziku srdcových ochorení. Vedci uviedli , že záhyb ušného lalôčika má priamu súvislosť s kardiovaskulárnymi chorobami u mužov a žien.

To však nie je jediný faktor. Hmotnosť, vek a generačná história majú tiež svoje miesto. Záhyb ušného lalôčika je len doplnkom mnohých faktorov. Existuje tu mnoho iných faktorov ako výška, váha, pohlavie, aj to všetko hrá rolu.

Ale ak samotné chlpy v ušiach nespôsobujú srdcové choroby, čo potom? Rovnaké štúdie ukázali, že vysoký testosterón = veľa chlapov po celom tele, vrátane uší. To vysvetľuje, čo sme sa zatiaľ naučili. Muži, ktorí zvyčajne majú v krvi veľa testosterónu (aj v dôsledku  veľa ochlpenia na tele), sú náchylnejší k srdcovým ochoreniam ako ženy.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 19. apríla 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.