Pozor: Celý život chodíte nesprávne na záchod! Toto je dôležité! Čo robíme zle a aká je správna poloha nášho tela? (VIDEO)

2 / 3
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Pozor: Celý život chodíte nesprávne na záchod! Toto je dôležité! Čo robíme zle a aká je správna poloha nášho tela? (VIDEO)

reklama:

Lekári na nesprávne sedenie na záchode samozrejme upozorňujú, však ľudia väčšinou nepočúvajú a nevenujú tomu dostatočnú pozornosť. Štatistiky ochorenie však hovorí za všetko, a preto je lepšie doktorov a odborníkmi počúvať. Z toho dôvodu vám teraz prezradíme, ako správne na záchode pri vykonávaní potreby sedieť.

Pravý alebo ostrý uhol

Sedieť na záchode vzpriamene a byť v sklone 90 ° sa možno zdá ako správna poloha, ale nie je tomu tak. Ide o veľmi nebezpečnú a nezdravú polohu, pretože črevá sú v tej chvíli doslova uzavretá. Môže to viesť k zápche, syndrómu dráždivého čreva, hemoroidom a ďalším ťažkostiam.

Oveľa lepšie je poloha v uhle 35 °. Tej docielite pomocou stoličky, ktorú si môžete na záchod dať. Je to rozhodne lepšie variant než následne behať po doktoroch s problémami. Vyskúšajte tento spôsob potreby a uvidíte sami.

reklama:

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 16. septembra 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.