Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Poznáte zdravotné prínosy piva?

reklama:

Obľúbené je u mužov aj u žien.

Ale prečo je konzumácia piva (v primeranom množstve) pre nás prospešná?

2aon5dx6jnajtecfmf5bhqhf4y.jpg

Čo je pivo?

Pivo je alkoholický nápoj, ktorý sa vyrába z obilného sladu, ktorý je zodpovedný za nutričné ​​hodnoty piva. Obsahuje väčšie množstvo bielkovín a vitamínu B, ako môžeme nájsť vo víne. Ak porovnáme antioxidačnú aktivitu, je na tom víno a pivo na rovnakej úrovni. Chmeľ, hlavná zložka pri výrobe piva, je bohatým zdrojom flavonoidov, čo sú silné antioxidanty. Ďalej potom pivo obsahuje určité minerály, ktoré hrajú úlohu v početných metabolických procesoch. Pitie piva v primeranom množstve môže posilniť vaše zdravie hneď niekoľkými spôsobmi.

Zdravotné prínosy piva

Two pints beer main.jpg

Zo zdravotných prínosov piva sa môžeme tešiť len v prípade, že ho budeme konzumovať v primeranom množstve!

Zabraňuje rakovine
V chmeli sa nachádzajú flavonoidy, ktoré pôsobia ako prevencia proti vzniku niektorých druhov rakoviny, napríklad rakoviny prostaty. Pivo je tiež dobrým zdrojom polyfenolov, vďaka obilninám používaným k fermentácii. Preto je pivo, rovnako ako červené víno, považované za účinné v boji proti rakovine.

Chráni zdravie srdca
Pivo obsahuje vitamín B6, ktorý chráni pred srdcovými chorobami tým, že zabraňuje tvorbe zrazenín, ktoré spôsobujú zablokovanie koronárnych tepien. Mierna konzumácia piva taktiež znižuje riziko zápalu, čo je hlavná príčina aterosklerózy.

Zvyšuje hustotu kostí
Ukazuje sa, že priemerný príjem zvyšuje hustotu kostí, a tým zabraňuje riziku zlomenín a osteoporózy.

Zabraňuje chudokrvnosti
Pivo je dobrým zdrojom vitamínu B12 a kyseliny listovej, ktorého nedostatok môže viesť k anémii. Vitamín B12 je tiež nevyhnutný pre udržanie normálneho rastu, dobrej pamäti a koncentrácie.

Znižuje krvný tlak
Pravidelní konzumenti piva majú nižší krvný tlak v porovnaní s ľuďmi, ktorí konzumujú podobné množstvo vína alebo iných liehovín.

Spomaľuje starnutie
Pivo zvyšuje účinnosť a vplyv vitamínu E, ktorý je v tele hlavným antioxidantom. Je dôležitou súčasťou udržiavanie zdravej pokožky a zároveň spomaľuje proces starnutia.

Zabraňuje vzniku žlčových kameňov
Pravidelná konzumácia mierneho množstva piva ovplyvňuje hladinu cholesterolu a znižuje koncentráciu žlče, čo vedie k zníženiu rizika vzniku žlčových kameňov.

Zabraňuje demencii
Spotreba piva tiež zvyšuje hladinu „dobrého cholesterolu“ o 10-20%, čím sa znižuje riziko vzniku demencie a kardiovaskulárnych ochorení.

Zlepšuje trávenie
Pivo vykazuje rad tráviacich vlastností, ktoré zahŕňajú stimuláciu gastrínu, žalúdočné kyseliny, cholecystokinínu a pankreatických enzýmov.

Odbúrava stres
Rovnako ako ostatné alkoholické nápoje znižuje pivo stres a uľahčuje spánok.

Diuretická kvalita
Pivo pôsobí ako diuretikum a významne zvyšuje močenie. To uľahčuje zvýšené odstránenie toxínov a odpadových materiálov z tela.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 12. apríla 2018

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.