Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Povinné respirátory budú od zajtra realitou. Nebudú sa musieť používať iba v troch prípadoch

reklama:

VIAC K TÉME KORONAVÍRUS TU

Respirátor KN95
Respirátor KN95www.gettyimages.com

Od pondelka 8. marca bude v obchodoch a prostriedkoch verejnej dopravy povinné nosenie respirátorov bez výdychového ventilu s klasifikáciou najmenej FFP2.

Pozitívni do obchodu nemôžu

ÚVZ SR zároveň upozorňuje, že pozitívne testované osoby na COVID-19 nebudú mať od pondelka 8. marca možnosť opustiť izoláciu na nákup potravín a drogérie.

Ostatné možnosti opustenia karantény, napríklad poskytnutie neodkladnej zdravotnej starostlivosti či testovanie na COVID-19, prípadne účasť na pohrebe blízkej osoby za dodržania platných opatrení, ostávajú pre pozitívne osoby zachované.

„Vo všetkých prípadoch však musí mať pozitívne testovaná osoba prekryté horné dýchacie cesty respirátorom FFP2 bez výdychového ventilu, povinné je aj dodržiavanie hygieny rúk,“ pripomína úrad.

Povinné respirátory v interiéroch

ÚVZ SR tiež upozorňuje, že od15. marca sa povinnosť nosiť respirátor rozširuje na všetky interiéry (okrem vlastnej domácnosti). Pre tri výnimky z povinnosti nosiť respirátor však stále platí povinnosť nosiť rúško.

Výnimky platia pre deti do ukončenia prvého stupňa základných škôl, osoby vo väzbe alebo vo výkone trestu v zariadeniach Zboru väzenskej a justičnej stráže.

Zároveň aj pre zamestnancov vykonávajúcich prácu zaradenú do tretej kategórie vo faktore záťaž teplom pri práci.

VIAC K TÉME KORONAVÍRUS TU

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 4. marca 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.