Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Používate mobilný telefón, zatiaľ čo sedíte na záchode? Neviete si ani predstaviť, ako je to nebezpečné

reklama:
toaleta
toaletawww.gettyimages.com

Mobil by nemal byť používaný na záchode. Jeho používanie pri sedení na záchode je veľmi nebezpečné, aj keď o tom nie je dostupných veľa informácií.

Mobil preformuloval spoločnosť v 21. storočí. Každý mesiac vyjde stále viac modelov a ľudia z celého sveta súťažia o to, kto bude mať lepší alebo drahší telefón. Drvivá väčšina ľudí používa smartphone nepretržite a nedokáže si bez neho predstaviť život. Ich prvá aktivita po prebudení je ťuknutie na displej a večer zaspávajú a držia ho v ruke, namiesto svojho partnera. Niektorí sú tak závislí na tomto malom zariadení, že si ho berú so sebou aj na záchod. Toto však predstavuje veľmi vážne riziko a ak ho niekto praktizuje, mal by ho čo najskôr ukončiť.

Návšteva mobilného telefónu a toalety. Aké je nebezpečenstvo?

Nemyslím si, že by niekto vedel, ako je to nebezpečné. A čo je ešte horšie, sú vystavení nielen tí, ktorí túto činnosť vykonávajú, ale aj ich blízki.

mobil
mobilwww.gettyimages.com

Netreba dodávať, že toaleta a všetko okolo nej je skutočnou živnou pôdou pre baktérie. Existujú okrem iného baktérie: E. coli, salmonela, klostrídium a norovírus, ktoré sú pre človeka veľmi nebezpečné. Po uchopení telefónu pri použití toalety sa k nemu presunú všetky nežiaduce baktérie. Aj keď si umyjete ruky, baktérie sa už usadili na mobil, takže keď sa ho znova dotknete, prenesiete ho znovu do svojho tela. A čo viac, infekciu ľahko odovzdáte každému, koho sa dotknete.

Ako to urobiť správne

Je zrejmé, že na základe týchto informácií nie je používanie telefónu na záchode vôbec žiaduce. Toto pravidlo by mali dodržiavať všetci, najmä tí, ktorí používajú verejné záchody, ktoré sú plné bakteriálnych zárodkov.

Okrem toho by ste mali venovať pozornosť tiež zubnej kefke alebo uteráku, ktorý používate. Nemali by byť príliš blízko držiaka toaletného papiera alebo samotného toaletného sedadla. Inak hrozí, že budete infikovaní rovnako vážne, ako pri používaní telefónu.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 12. mája 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.