Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Potenie bez chémie ? Pomôže botox, homeopatiká aj bylinky

reklama:

Čo teda robiť, aby sme sa medzi ľuďmi prenikavo necítili?

1. Medicínska cesta

Pre potenie nemusíte mať dôvod, ale pre nadmerné potenie môžete mať dôvodov niekoľko. Sú to väčšinou zdravotné problémy a komplikácie aj vážnejšieho charakteru a preto tieto signály neignorujte. Pomôcť vie kožný lekár, ktorý odporučí krémy, alebo konkrétne prípravky.

Top 9 herbal remedies to control excessive perspiration.jpg

2. Antiperspiranty
Rozdiel medzi deodorantom a antiperspirantom je ten, že kým dezodorant pôsobí lokálne a krátkodobo a poskytuje skôr len vôňu, antiperspirant reálne bojuje proti poteniu a snaží sa ho obmedziť. Odporúča sa ho používať skôr večer pred spaním a pravidelne bez preháňania.

Beauty10.jpg

3. Prírodná cesta
Najvýraznejšími bojovníkmi v boji proti poteniu je šalvia lekárska doplnená o žihľavu dvojdomú, prípadne praslička poľná, alebo odvar z júlových čistých listov orechovníka kráľovského. Pomôže pravidelné pitie, najlepšie vychladnutého čaju. (po lúhovaní nenechávajte bylinky stále v čaji) Prinesie účinky a tiež prečistenie organizmu.

O_salvia00.jpg

4. Pomocou krémov a prípravkov
Lekárne sú plné prípravkov, ktoré sľubujú účinok obmedzenia potenia, ale nie vždy je to tak, alebo užívateľ očakáva okamžitý účinok. Veľa z nich sa používa na večer, kedy je telo v pokoji. Lekárne majú mnoho produktov určených na tento účel a o najúčinnejších sa dozviete najmä na internetových fórach. Nanášajú sa na kožu, a preto niektoré z nich môžu spôsobiť mierne alergické reakcie. Mnohí odporúčajú homeopatiká.

How to sweat less 10 ways to treat excess perspiration mainphoto.jpg

5. Botox
Je to jeden zo spôsobov, ako sa zbaviť potenia. Upchatie a vlastne dočasné odstavenie potných žliaz je vedľajším efektom účinku botulotoxínu na svaly v mieste vpichu aplikácie. Má vysoké percento účinku, aj keď vyššiu cenu a dosť diskutabilnú povesť. V každom prípade je uvádzaný na mnohých zahraničných portáloch, kde síce zmienku o prírodnej ceste nenájdete snáď vôbec, ale tento piaty spôsob má pevné miesto.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 30. júna 2016

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.