Pomôže s hnačkou aj ženskými ťažkosťami- biely jogurt!

Zdieľať
Yogurt isolated on white.jpg

Exotické jedlá na dovolenke či horúce počasie, ktoré urýchľuje skazu potravín, nám v lete často prichystá nepríjemné ťažkosti v podobe hnačkových ochorení.

Niekedy je prírodná cesta to najlepšie pre vaše črevá

Väčšina jogurtov a jogurtových nápojov obsahuje živé bakteriálne kultúry tvorené priateľskými mikroorganizmami.
Tie prirodzene žijú v ľudskom čreve a pomáhajú udržiavať jeho zdravie a bezproblémové fungovanie.

Bowl of plain yogurt.jpg

Na druhú stranu sa okrem týchto priateľských baktérií môžu v ľudskom čreve občas rozmnožiť tiež mikroorganizmy iného druhu, ktoré mu rozhodne dobre nerobia. Tieto nepriateľské baktérie, vyvolávajúce hnačku, vyženiete zo svojho čreva najlepšie pomocou jogurtových bakteriálnych kultúr.

Aby črevá boli v poriadku

Podľa odborníkov pomáha pravidelná konzumácia jogurtov a jogurtových nápojov v prevencii a liečbe hnačiek. A preto ak chcete tohtoročnú letnú sezónu prežiť bez nehody, siahnite po niektorom z lákavých kelímkov čo najskôr a tiež čo najčastejšie.

Jogurtový denný program pre zdravé črevá a prevenciu hnačiek môže vyzerať napríklad takto:
• Každý deň si doprajte jeden téglik bieleho jogurtu. Pri výbere toho pravého starostlivo skontrolujte údaje na obale a presvedčte sa, že jogurt obsahuje živé bakteriálne kultúry.
Okrem jogurtu môžete pre zmenu občas zaradiť tiež jogurtový nápoj. Ale rovnako ako v prípade jogurtu zvoľte radšej bielu a nesladenú variantu a tiež sa nezabudnite presvedčiť, že výrobok obsahuje priateľské mliečne baktérie.
Ak si nie ste istí správnym výberom, preskúmajte starostlivo zloženie. Na obale môže byť napríklad napísané, že výrobok obsahuje probiotiká alebo tiež baktérie Lactobacillus acidophilus a Bifidobacterium bifidum. Stačí ale, ak jednoducho obsahuje „živé bakteriálne kultúry“

Yogurt isolated on white.jpg

Domáca lekárnička v kelímku

Okrem prípadov hnačky a črevných problémov sa doporučuje jogurt zaraďovať do jedálnička tiež pri týchto typoch zdravotných ťažkostí:
• Mierne zvýšený cholesterol – pri hraničných a mierne zvýšených hodnotách cholesterolu v krvi sa odporúča pravidelná konzumácia nízkotučného jogurtu.
• Znížená imunita – dlhodobá liečba antibiotikami, stres alebo výkyvy počasia, to všetko sa môže nepriaznivo podpísať na našej obranyschopnosti. Prospešné baktérie v jogurte našu obranyschopnosť naopak zvyšujú.

• Vaginálne kvasinkové infekcie – rovnaké dobrodenia, aké jogurtové baktérie vykonávajú pre ľudské črevá, môžu poskytovať tiež ženskému pohlavnému traktu. Ak trpíte vaginálnymi zápalmi častejšie, mali by ste jogurt v rôznych podobách zaraďovať do svojho jedálnička čo najčastejšie.

Citlivá pleť – jogurt obsahuje prírodné a jemne pôsobiace zložky, ktoré bezpečne znesie aj tá najcitlivejšia pleť.
Doprajte si dvadsaťminútovú jogurtovú masku každý deň a vaša pleť vám bude vďačná. Chladivá vrstva jogurtu pomôže tiež začervenanej pokožke, ktorú ste cez deň príliš vystavovali žeravým slnečným lúčom.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané