Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Pomocou týchto príznakov môžete ľahko rozpoznať potenciálnu rakovinu kože.

reklama:
Fb 39.jpg

Máte na svojom tele veľké množstvo materských znamienok? Znamienka sú všade, kam sa na tele pozriete a nachádza sa aj na intímnych miestach? Ak áno, potom by ste si rozhodne mali dať pozor, pretože niektoré z nich môžu značiť blížiace sa rakovinu kože. Sami dermatológovia nemajú materské znamienka vôbec radi, pretože vedia, že takáto znamienka dokážu narobiť hromadu problémov. Ak máte ich teda veľa, určite si zájdite k lekárovi, aby sa vám na ne pozrel a skontroloval, či sú v poriadku alebo hroziacim nebezpečenstvom. Môžete si ich však skontrolovať aj doma pomocou metódy, ktorú vám dnes predstavíme.

Nebezpečná znamienka

Materské znamienka má na svojom tele veľké množstvo ľudí. Sú síce ľudia, ktorí nemajú takmer žiadne, ale väčšinou sa stretnete s ľuďmi, ktorí ich majú. Táto znamienka obsahujú melanómovej farbivo, ktoré môže v niektorých kritických prípadoch spôsobovať nebezpečné metastázy do iných orgánov, a to veľmi rýchlo. Z toho dôvodu je teda nutné vedieť ich včas rozpoznať. K tomu našťastie existuje veľmi jednoduchý spôsob, ktorým môžete znamienka kontrolovať.

Pomôže pravidelná kontrola

Ako už sme si hovorili, tak znamienka máme v podstate všetci, avšak len málo z nás si ich pravidelne kontroluje. Pravidelná kontrola týchto znamienok je však nutná, pretože môže odhaliť nebezpečenstvo rakoviny kože. Pokiaľ na nich zaznamenáte nejakú konkrétnu zmenu, mali by ste rozhodne zalarmovať lekára. Rakovina kože môže nastať kdekoľvek na tele, ale najčastejšie vzniká práve z materských znamienok.

Príznaky rakoviny

Rakovinu kože môžete spoznať podľa toho, či budú znamienka: nehlásil žiadnu symetriu; ich obrys bude nepravidelný; farba sa zmení alebo bude znamienko mať viac farieb; priemer bude väčší ako 6 mm alebo sa začne akokoľvek meniť, rásť, svrbieť, krvácať atď. Pozrite sa pre istotu na priloženú fotografiu, aby ste mohli porovnať so svojimi znamienkami.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 17. septembra 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.