Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Pokiaľ vaša bielizeň po praní zapácha, nekupujte si novú práčku, skúste namiesto toho tento trik

reklama:
práčka
práčkawww.gettyimages.com

Trápi vás nepríjemný zápach vychádzajúci z práčky? Neviete, čo s tým máte robiť, pretože nič poriadne nezaberá? Netrápte sa, pretože existuje elegantné riešenie, ktoré vás zápachu nadobro zbaví.

Zapáchajúce oblečenie

Pravdepodobne si myslíte, že práve vaša práčka je čistá, ale vzhľadom na to, že ju neustále používate, sa v nej usadzujú zvyšky nečistôt, plesní a pracích prostriedkov. To všetko môže spôsobiť nepríjemný zápach, ktorý môže zamoriť celú kúpeľňu alebo byt alebo dom. Dokonca aj bielizeň začne zapáchať, pretože nepríjemné vône začnú prenikať aj do tkanín oblečenia, ktoré periete. Taký zápach môže byť veľmi odpudivý a pokiaľ ho nevyriešite, môže viesť aj k zdravotným komplikáciám.

Použite zubnú kefku

Vyskúšajte metódu, ktorá vás nepríjemného zápachu zbaví. Vložte oblečenie do práčky a akonáhle bude mokré, utrite tesnenie práčky starou zubnou kefkou. Gumové tesnenie utrite suchou handričkou, kým nezmiznú všetky zvyšky. Akonáhle skončíte, vložte do práčky všetko oblečenie, ktoré prišlo do kontaktu s bielidlom a operte ho pri najvyššej možnej teplote. Potom vykonajte celý cyklus ešte raz a pridajte tentoraz na pranie 2 poháre octu.

Ďalej vyčistite dávkovač pracieho prostriedku. Ten vyčistíte zmesou octu a vody v pomere 1:1. To je celé. Po týchto procesoch by mala byť vaša práčka opäť čistá. Ide rozhodne o najlacnejší spôsob, pretože nemusíte kupovať novú práčku.

Pár preventívnych rád

Odporučíme vám ešte niekoľko rád, ktoré je vhodné pravidelne dodržiavať, pokiaľ nechcete často novú práčku kupovať. Vždy je dobré po praní skontrolovať, či sa v tesnení nenachádzajú nejaké kusy odevu napr. ponožky. Potom tesnenie utrite suchou handričkou. Po praní nechávajte dvierka práčky otvorené, aby mohol prúdiť vzduch a nedochádzalo k usadzovaniu plesní. Akonáhle doperiete, ihneď bielizeň z práčky vytiahnite. Pokiaľ nemôžete, aspoň otvorte dvierka práčky.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 4. marca 2022

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.