Kašeľ, nachladnutie, vysoké teploty…
Všetky tieto problémy sú spojené s našim zdravím, ktoré sa môžu vyskytnúť počas celého roka.
Najčastejšie však na jar a na jeseň, pretože je to obdobie nižších teplôt a vysokej vlhkosti . Ak nechcete prejsť očkovaním, môžete posilniť imunitu vďaka prírode..
Vyskúšajte šípky
Aký vitamín je najdôležitejší pri zvyšovaní imunity? Je to vitamín C. Ak si myslíte, že jeho najväčšia prítomnosť je v citrusových plodoch, je to veľká chyba. Šípky ho majú omnoho viac . Okrem toho sú plné vitamínu A, ako aj kyseliny citrónovej alebo kyseliny jablčnej. Preto sa odporúča ako ideálny bojovník nielen na prechladnutie, ale ako ideálna voľba pre prevenciu chorôb. Majú tiež ďalšie terapeutické účinky, ktoré pomáhajú:
ochorenie ďasien
pri krvácaní
v prípade paradentózy
Najlepšou voľbou je šípkový čaj..
Pomôže aj jarabina
Sú oranžové, niekedy červené a pozná ich každý z vás..Okrem dodávania vitamínu C a A môžu výrazne zlepšiť trávenie ľudského tela, podporiť metabolizmus a tiež vyčistiť močový trakt . Všetko pomáha nášmu zdraviu a imunite. Len perfektne fungujúce telo sa baktériam a vírusom dokáže dokonale brániť.
Čerstvé bobule radšej nie
Môžu vám ublížiť, pretože spôsobujú bolesti hlavy a nevoľnosť. Oveľa lepšou možnosťou je tepelne spracovanie plodov vo forme kompótu alebo marmelády. Problémom nie je ani príprava domáceho sirupu, čaju či odvaru. Super zdrojom vitamínov je tiež arónia
A čo rakytník?
Aj tu je jasnou charakteristikou vysoký obsah vitamínu C, ktorý je ďalej doplnený ďalšou širokou škálou, a to vitamínov ako B, C, D, E a P. Okrem pozitívneho vplyvu rakytníka na našu imunitu nesmieme zabúdať ani ďalšie prednosti:
Zníženie cholesterolu
Odstránenie bolesti kĺbov
Boj proti baktériám a zahlieneniu
Môžeme ho konzumovať vo forme sirupu, džemu, kompótu, ale rovnako tak chutí skvele v kombinácii s medom, alebo vo forme likéru .
Aj v kuchyni nájdete čo potrebujete
1. Cibuľa, cesnak, chren
Tu nájdete cesnak, cibuľu alebo chren . Všetky tri možnosti nie sú len dobrým zdrojom vitamínov a minerálov, ale sú označované ako prírodné antibiotiká . Opäť pomôžu s prvými príznakmi. Poradia si aj s odstránením rôznych plesní a mikroorganizmov.
2. Bylinky
V kuchyni nájdete aj rôzne bylinky. Čo sa týka šalvie, tymiánu, mäty alebo medovky, vyhráte tiež. Všetky štyri bylinky majú výrazný antibiotický účinok spojený s prevenciou a liečbou chrípky. Môžu veľmi dobre odstrániť infekciu v samotných zárodkoch a neumožnia prvé príznaky tejto choroby.