Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Podarilo sa vám zašpiniť si ruky sekundovým lepidlom? Ako ho odstrániť?

reklama:

Sekundové lepidlo je rozhodne dobrým pomocníkom, ako opraviť alebo zlepiť rôzne materiály. V prípade neopatrnosti však môže lepidlo priľnúť aj na našich rukách, a keďže v priebehu pár sekúnd zatuhne, nastáva problémová situácia, a to riešenie, ako s ním dole.

Sekundové lepidlo
www.gettyimages.com

V tomto ohľade existujú tri hlavné možnosti, a to cesta mechanická, chemická a viac menej prírodná.

Zasiahnutú časť ruky namočte do olivového oleja

Znie to možno neuveriteľne, ale táto metóda skutočne funguje. Odporúča sa namočiť miesto, kde sa uschnuté lepidlo nachádza, do olivového oleja, a jemným umývaním postupne zmyť všetky jeho zvyšky. Následne už stačí iba dôkladné umytie mydlom, aby došlo k odmasteniu rúk, a lepidlo je kompletne preč.

Podobnou cestou, ale už nie prírodnou, ale chemickou, môže byť použitie špeciálneho prípravku. Jedná sa o odlepovača kyanoakrylátov. Stačí tak danú látku naniesť na dané miesto, a zaschnuté zvyšky lepidla sa veľmi rýchlo a dobre rozpustia, a zostane iba čistá a hladká koža. Samozrejme aj po použití tejto látky je nutné si ruky dôkladne umyť mydlom, a to hlavne z toho dôvodu, aby vďaka svojmu zloženiu nezanechala prípadné vedľajšie účinky na vašich rukách.

Pilník, alebo čistiace prípravky s obsahom piesku

A ak sa rozhodnete ísť cestou mechanického odstránenia zaschnutého lepidla z vašej kože, je možné využiť napríklad čistiace prostriedky s obsahom čistiaceho piesku, ktoré postupne narušujú štruktúru stuhnutého lepidla, a postupne ho odstraňuje. Rovnaký efekt má napríklad použitie jemnejšieho pilníka na nechty, alebo pilníka určeného na stvrdnutú kožu na rukách, alebo nôh. Jeho použitím sa tak dá lepidlo tiež efektívne, a rozhodne aj bezbolestne odstrániť.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 14. februára 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.