Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Po druhej dávke očkovania sa u ľudí objavuje poriadne divný vedľajší účinok

reklama:

VIAC K TÉME KORONAVÍRUS TU

www.gettyimages.com

Vedľajšie účinky covidových vakcín sú zvyčajne dosť dobre predvídateľné: bolesť v ramene, bolesť hlavy, niekedy únava alebo zvýšená teplota …

Lekári však odhalili oveľa zvláštnejšie vedľajší účinok, o ktorom pacienti hovoria čoraz častejšie a mnohých poriadne vystrašil.

Bežné vedľajšie účinky vakcín proti ochoreniu COVID-19 nie sú ničím novým. Najnovšie ale lekári hovoria o veľmi zvláštnym vedľajšom účinku, ktorý zaznamenalo množstvo pacientov. Konkrétne ide o živé a častokrát poriadne bizarné sny. Častejšie sa vyskytujú u ľudí, ktorí dostali aj druhú dávku vakcíny. Zdravotnícky redaktor televízie CBS4 David hníd nedávno uviedol, že o tomto vedľajšom účinku počul hovoriť ľudí počas pobytu v prírode. „Lietanie na Mesiac, osadenie vlajky na Mesiaci. Dokonca niekto, kto išiel von, zobral Abrahama Lincolna, aby zašiel na Big Mac a zamestnanci chceli, aby im dal podpis, „opísal hníd niektoré sny, ktoré trápia ľudí po očkovaní.

VIAC K TÉME KORONAVÍRUS TU

Tento fenomén zatiaľ nebol formálne preskúmaný, takže je ťažké jednoznačne povedať, prečo sa niektorým ľuďom zdajú také divné sny. Lekári však špekulujú, že keď vaše imunitnú odpoveď prudko vzrastie v reakcii na vakcínu a vyvolá ďalšie nežiaduce účinky, môže to narušiť váš spánkový cyklus, v dôsledku čoho sú sny divokejšie než obvykle. „Pacienti očakávajú, že pocíti horúčku, bolesti svalov, hlavy a pravdepodobne nebudú dobre spať. Najčastejším dôvodom, prečo si pamätáme sny, je narušený spánok, „uviedol Dan Shade, špecialista na spánok z neziskovej organizácie Allegheny Health Network. O svojich snoch po očkovaní prehovoril na Twitteri aj advokát v oblasti nehnuteľností Richard Wetstein. „Jedným z nich bolo, že som zachránil belgické mesto pred nacistami. V druhom som zas bol na Titanicu. Zobudíte sa a hovoríte si :, Čo to bolo? ‚ „Na jeho príspevok reagovali ďalší, ktorí sa podelili s vlastnými skúsenosťami.

Divoké a živé sny môžu mnohých znepokojiť, ale podľa odborníkov sa nie je čoho obávať. Ide len o fyziologický výsledok vášho imunitného systému alebo o psychologické zavŕšenie dlhého a namáhavého roka. S živými sny sa nespájajú žiadne ďalšie negatívne účinky a mali by byť len dočasné.

VIAC K TÉME KORONAVÍRUS TU

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 11. apríla 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.