Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Pes nielen najlepší priateľ, ale aj záchranca. Zraneného muža zahrieval celých 20 hodín

reklama:
pes
peswww.gettyimages.com

Pes je odveký priateľ človeka, je tiež obľúbeným domácim miláčikom, ktorého miluje celá rodina. Pes však môže tiež zachrániť svojmu majiteľovi život, rovnako ako sa stalo v prípade Boba, ktorého jeho fena zachránila pred istou smrťou. Zahrievala ho po celých 20 hodín, aby prežil a prečkal mrazivú noc, kedy bol opustený a zranený v pustatine. Rovnako láskyplne ako sa staral Bob o svojho maznáčika, postarala sa Kelso o neho vo chvíli, keď to potreboval.

20 hodín bezmocnosti s fenkou v náručí

Bob sa vydal za chladného mrazivého večera von len naľahko, aby priniesol dreva na priloženie. Bohužiaľ  sa však pošmykol na ľade a nešťastne spadol na chrbát, po páde začul chrupnutie a potom sa nemohol ani pohnúť. Ako zavolať pomoc, keď manželka zostala v dome a najbližší susedia bývajú takmer na míľu ďaleko? Chvíľku potom, čo Bob spadol, pribehol s pomocnou labkou zlatý retriever. Sučka Kelso po dobu 20 hodín Boba zahrievala a olizovala, aby neupadol do bezvedomia.

Bez možnosti pohybu

Okamžite po páde Bob vedel, že je zle, pretože chrupnutie mohlo znamenať jediné, a to zlomeninu stavcov. Pohybovať totiž mohol iba rukami a lakťami. Nebyť Kelso, už by tu nebol, pretože by v mrazivej divočine zamrzol. Sučka po celú dobu ležala na majiteľovi a olizovala ho, aby ho zahriala. Aj lekári veria, že nebyť chrabrého chovania psa, Bob by už medzi živými nebol. Po celú noc zahrievala jeho zranené telo, aby nedošlo k podchladeniu a nedopustila, aby upadol do bezvedomia, z ktorého by sa už neprebral.

Pomoc prišla po 20 hodinách

Bob trávil v lese dlhé hodiny, rovnako tak Kelso bola často vonku, preto si nikto nevšimol, že sú vonku dlhšie ako zvyčajne. V mrazivom počasí nebol nikto zo susedov vonku, aby začul na tú diaľku výkriky o pomoc. Až po 20 hodinách Boba našiel náhodne sused, ktorý okamžite zalarmoval pomoc a zavolal záchranku. Bob bol prevezený do nemocnice na jednotku intenzívnej starostlivosti, pretože bol podchladený a trpel nepravidelným srdcovým rytmom.

Po operácii sa učí zase chodiť

Bob tiež podstúpil nutnú operáciu dvoch poškodených a zlomených stavcov, ktoré tlačili na miechu a vplyvom toho sa nemohol  hýbať. Podstúpil  rehabilitačnú starostlivosť a naučil sa opäť chodiť. Jeho sučka Kelso mu zachránila život, len vďaka nej zas môžu byť spolu.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 26. júna 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.