Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Perlivá voda a krása

reklama:

Tým nie je výživa alebo čokoľvek podobné, ale je to hlavne čistenie. Vďaka používaniu perlivej vody tak môžete úplne eliminovať akékoľvek predávané, alebo aj doma vyrábané peelingy. Samozrejme platí, že čím viac bublín voda obsahuje, tým lepšie.

The benefits of a carbonated face bath sparkling_water.jpg

Normálnej pleť- stačí raz týždenne

Ak máte normálnu pleť, nie je nutné perlivú vodu používať často. Keďže sa teda jedná o dobrú náhradu peelingu, je dobré pri tomto postupe dodržiavať pravidlá, ako pri klasickom čistení. To hlavné, na čo myslieť, je pravidelnosť. Ideálne je u normálnej pleti čistenie týmto spôsobom zhruba raz za týždeň.

Ideálny postup:

  1. Nalejte dostatočne perlivú vodu do vhodnej nádoby
  2. Ponorte do nej tvár na 10 – 30 sekúnd
  3. Opláchnite prúdom vody z kohútika
Sparkling water for face.jpg

Mastnú pleť môžete čistiť častejšie

Pri mastnej pleti , môžete postupovať úplne rovnakou cestou. Len s tým rozdielom, že ju nemusíte čistiť len raz týždenne, pretože je možné ju čistiť aj trikrát do týždňa . Vďaka tomu oveľa lepšie odstránite akúkoľvek starú kožu a odumreté bunky. Prospejete tiež jednotlivým mazovým kanálikom a po niekoľkých týždňoch budete môcť pozorovať rozdiel v tom, že prípadné mastné odlesky už nebudú také výrazné.

Pri suchej pleti myslite na vyššiu jemnosť

Tu sa odporúča zvoliť predovšetkým jej vyššia jemnosť. Ako to docieliť? Existujú dve osvedčené cesty, ktoré celkom určite nesklamú. Prvá cesta je spojená s tým, že zvolíte vodu, ktorá bude takzvane jemne perlivá. Obsah bubliniek v nej nebude tak výrazný, ako v klasickej. Druhou možnosťou je jednoduché riedenie . Ak máte suchú pleť, odporúča sa kombinovať perlivú vodu s tou bez bublín, a to v pomere 1: 1. Samotný proces aplikácie je následne rovnaký, ako keď máte pleť bežnú. Ideálne je dodržať dobu 30 sekúnd a aplikovať perlivú vodu zhruba raz týždenne.

Čo v prípade citlivej pleti?

Tá je všeobecne veľký problém, a to ako v súvislosti s využívaním rôznych kozmetických prípravkov, tak aj v súvislosti so starostlivosťou o pleť pomocou perlivej vody. Ak máte citlivú pleť, pozrite si hlavne zloženie, ktoré používaná voda má. Je ideálne, ak je čo možno najčistejšie. V takom prípade by ste mali eliminovať výskyt:

  • chlóru
  • minerálov
  • ďalších prímesí

V prípade citlivej pokožky je ideálne zvoliť si najlepšie kohútikovú vodu , ktorú následne prefiltrujete pomocou špeciálnych kanvíc. Tým získate istotu čistoty. Následne už stačí dodať jej jemnú perlivosť. Aj na to dnes existuje rad produktov pre domáce použitie. Takto pripravenú vodu následne môžete raz týždenne používať aj na čistenie citlivej pleti.

50f91df4063d506a80ec1877bc9a35c6.jpg

Pozor na zloženie

Jej použitie je veľmi jednoduché, ale aj jej použitie veľmi lacné. Čo ale nesmieme zabúdať, to je tiež nutnosť strážiť konkrétne zloženie. Nielen u citlivej pleti, ale aj všeobecne je dobré strážiť obsah jednotlivých látok. Niektoré totiž môžu mať neblahý vplyv napríklad na vysúšanie našej pleti, rovnako aj na to, že časté pôsobenie môže spôsobiť aj rôzne drobné podráždenie. Ideálne je teda voliť buď vodu z kohútika, riadne prefiltrovanú, alebo kupovať vždy rôzne druhy s rôznym zložením. Sila potrebných bubliniek bude vždy rovnaká, pričom rôznorodé zloženie zabezpečí, že na vašu pleť nebude dlhodobo pôsobiť žiadna s prípadných nežiadúcich látok.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 13. marca 2017

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.