Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Päťročné dievča pobozkalo v ZOO cez sklo leva. Takú reakciu by ste nečakali

reklama:
Dievčatko a lev
Dievčatko a levwww.youtube.com

„Pravidlá sú od toho, aby sa porušovali.“ Táto známa hláška by nemala byť normou, pretože niektoré pravidlá môžu zachrániť život. Je to aj prípad v zoologickej záhrade, keď sa päťročné dievča pokúsilo pobozkať sklo, za ktorou bol obrovský lev. Ten zareagoval podľa mnohých nečakane a spôsobil tým dievčaťu šok. Všetko mohlo dopadnúť oveľa horšie, medzi levom a ľuďmi je našťastie hrubostenná bariéra.

Nedodržiavanie pravidiel môže viesť k zraneniu alebo smrti

Mnohí ľudia majú pocit, že zvieratá v zoologických záhradách sú milé a priateľské, vlastne takými živými plyšáčikmi, ktorí sa môžu hladkať alebo sa ich môžu dokonca dotýkať. Nadarmo sú klietky, výbehy a ohrady označené tabuľkami, aby sa ľudia nesnažili dostať do blízkosti divokých zvierat alebo ich nerozrušovali ani cez ochranné bariéry. Práve to sa stalo aj v ZOO, v ktorej vzniklo krátke video. Dievčatko sa na ňom snaží pobozkať cez sklo leva, ten zareaguje pre ňu úplne nečakane. Blízkosť malého človiečika sa mu totiž vôbec nepáči, považuje ju za nedostupnú korisť.

Žiadne dojemné stretnutie veľkého leva a malého dievčatka

Veľký lev a malé dievča. Niekto by si mohol myslieť, že vznikne dojemné video o tom, ako malé dievča pobozká leva cez sklo na ňufák a on jej bude jej priazeň láskavo opätovať. Namiesto toho lev začne do skla búšiť a revať, pretože sa cíti ohrozený alebo má pocit, že mu jeho korisť uniká. Nebyť ochrannej bariéry, dievčatko by zrejme v jeho papuli skončilo. Ľudia sú zaskočení, ako mohol lev takto reagovať?

Šelmy sa môžu cítiť návštevníkov ohrozené

Predovšetkým došlo k porušeniu predpisov, ľudia by sa nemali dotýkať ochranných skiel umiestnenými medzi návštevníckym priestorom a výbehmi. Lev je šelma, divoké zviera, ktoré je po tigrovi druhou najväčšou mačkovitou šelmou. Dospelý samec máva aj 190 kilogramov a jeho rev môže byť počuť na voľnom priestranstve až 8 kilometrov ďaleko. Potravou sú mu antilopy aj menšie zvieratá, preto mohol považovať malé dievčatko za ideálnu korisť. Ešte má niekto pocit, že je vhodné sa k takému zvieraťu, hoci v ZOO, približovať a cez sklo narúšať jeho pohodu a pokoj?

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 1. novembra 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.