Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Pár tipov, ako sa účinne zbaviť zvieracích chlpov

reklama:

Domácnosť obalená zvieracou srsťou je určite nepríjemná..

Skúste rady, ako sa ich ľahko zbaviť

Dog hair.jpg

Vyčesávať, vyčesávať, vyčesávať!

Nepodceňujte prevenciu a starajte sa pravidelne o srsť vášho zvieracieho miláčika. Čím častejšie budete chlpy svojho psa vyčesávať, tým menej sa ich potom bude váľať po vašom byte. S niektorými špeciálnymi pomocníkmi možno vyčesať aj drobné chĺpky a výrazne zredukovať pĺznutie. Nezabúdajte tiež na časté vysávanie. Oplatí sa zaobstarať si výkonný vysávač, ktorý dokáže väčšinu chlpov vysať. A tiež je dobré si zaobstarať špeciálne hlavice s kefami k vysávaču, ktoré sú určené špeciálne na tento druh upratovania. Tie už dnes ponúka väčšina výrobcov. A nemusíte kvôli tomu kupovať hneď vysávač nový – špeciálna hlavica s rotačnou kefou sa dá dokúpiť k väčšine modelov.

Lepiaci valček alebo lepiaca páska

Ak potrebujete ľahko a rýchlo vyčistiť pohovku od chlpov, od najhoršieho vás zachráni kefa alebo lepiaci valček, ktorý bežne používate na šaty. Zašpinenú plochu ľahko odtrhnete a môžete začať nanovo, kým sa chlpov nezbavíte. S upratovaním na poslednú chvíľu si poradíte aj s bežnou vecou, ​​ktorú máte zrejme doma. A to je klasická lepiaca páska. Omotajte si ju okolo dlane, lepivou plochou smerom od pokožky, a potom už len akoby zľahka prechádzajte po povrchu posiatom srsťou. Všetky chlpy a ďalšie nečistoty sa na ňu nachytajú a vy ju potom jednoducho z ruky stiahnete a vyhodíte do koša.

Adobestock_192078854 min 862x575.jpeg

Rukavica

Ďalším skvelým trikom, ktorý vám bez veľkej námahy pomôže v boji s chlpmi, je latexová rukavica. Tá vás ochráni nielen pred účinkami čistiacich prostriedkov. Dajte si ju na ruku, navlhčite ju a stierajte s ňou zasiahnuté plochy na koberci či pohovke. Chlpy vám budú tvoriť chuchvalce, ktoré potom ľahko zoberiete. Ak bude potrebné, môžete ju znovu trochu namočiť. Výhodou tejto metódy je, že sa prstami dostanete aj do ťažko prístupných záhybov, rohov a zákutí.

Pomoc v práčke

Bohužiaľ samotné pranie v práčke si s chlpmi neporadí. Aj keď niektoré novšie práčky už ponúkajú možnosť špeciálneho PET programu – funkcia, ktorá napomáha účinnejšie odstrániť zvieracie chlpy, ktoré priľnú na vašom oblečení. Pomôcť si môžete aj špeciálnymi guľôčkami do práčky, ktoré ako chlpy, tak ale aj vlasy a ďalšie vlákna do seba zachytia. Ale ak nechcete za ne utrácať, rovnakú službu vám urobí obyčajná hubka na riad. Chlpy by sa mali zachytiť na hrubej strane.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 16. septembra 2019

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.