Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Otec hovorí svoje dvojmesačnej dcére „Milujem ťa“: Ona za pár sekúnd zareaguje na nezaplatenie – nič podobné ste ešte nevideli! (VIDEO)

reklama:
Fb 2.jpg
youtube.com

Čo dokáže dvojmesačnej dojča? Väčšina z vás správne odpovie, že takmer nič. Spí, leží, pozerá a saje materské mlieko. Niektorí dvojmesačnej dojčaťu sa len pozvoľna začínajú obzerať a skúmať svet. Práve preto sú videá s bábätkami, ktorá predvedú na svoj vek niečo nepredstaviteľné, toľko populárne. Nie inak je tomu u videa pyšného otecka, ktorému jeho roztomilé dievčatko povie to, čo chce toľko počuť!

Dvojmesačné deti predsa nehovoria!

Čo vie dieťa vo 2 mesiacoch veku? V polohe na brušku sa pomaly preťahuje, vie už držať hlavičku malú chvíľu, aktívnejší deti sa snažia pretočiť z bruška na chrbát. Ručičky majú stále ešte zovreté v pästičku, ale snaží sa už uchopiť ponúkaný prst. Deti v tomto veku už vie zaostriť na niektoré predmety alebo rôzne hrany. Majú záujem, pri zvuku otočí hlavu za zvukom. A tiež vie vydávať iný zvuk ako plač a plačom. Ale vie hovoriť? Samozrejme, že nevie, ale už v tomto veku majú potrebu komunikovať. Samozrejme po svojom.

Ono hovorí!

Môže teda dvojmesačné dieťa povedať ockovi to, čo on sám hovorí svojej malej dcérke? Svojím spôsobom áno, pretože už dvojmesačné dieťa je schopné sa smiať, pohmkávať alebo vydávať ďalšie zvuky, ktoré môžu svojím spôsobom pripomínať vlastnú reč. „Mám ťa rád!“ Hovorí otecko vo videu svojej milovanej dcérke. Ona preto po chvíľke mrnkania napodobní to, čo počula už toľkokrát a je počuť to, čo pyšný otec túži počúva celý život: „Mám ťa rada!“ Skutočne dieťa hovorí? Pri prvotnom počúvaní sa tak zdať môže, ale nehovorí.

Každé dieťa sa vyvíja iným tempom

Vývoj dieťaťa prebieha veľmi individuálne a hlavne skokovo, preto sa môže zdať, že niektoré dieťa je v konkrétnom veku napred. Naopak pomalší a menej aktívne deti je nutné povzbudiť. V druhom mesiaci je možné začať chodiť na hodiny dojčenského plávania, kde si deti vyskúšajú ďalšie pohyby a naučia sa novým zručnostiam. Je tiež nutné dodržiavať kľudovú fázu a dieťa nechať dostatočne odpočívať. Aby tiež nie, v tomto veku pribúdajú na váhe až 30 gramov za deň, na to potrebujú dostatok odpočinku!

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 27. júna 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.