Pri stretnutí sa mnoho ľudí zameriava hlavne na ústa a oči. Koniec koncov pohľad, úsmev a mimika nám toho o človeku veľa povedia. V prípade, že sa daná osoba pri potriasaní rúk pozerá priamo do očí a vľúdne sa usmeje, je ťažké si o nej myslieť niečo zlé. Na druhú stranu voľný stisk, mumlanie a uhýbanie pohľadom ľudia vnímajú negatívne.
Veľkú úlohu vo vzhľade zubov zohráva genetika. To, že nie sú oslnivo biele, nemusí byť výsledkom nedôslednej starostlivosti, ale je to najčastejšie spôsobené odtieňom dentínu a hrúbkou skloviny. Čo znamená, že aj keď si zuby budeme čistiť štyri minúty dvakrát denne, stále budú žltkasté. Tu je riešením bielenie zubov, ktoré si s tým poradí. Bieliace pasty bohužiaľ takýto účinok nemajú, pomáhajú zuby udržať v dobrom stave po zákroku, avšak zo žltých zubov biele neurobia.
Hlavné vplyvy na žlté zuby
Problémom je častá konzumácia kávy, čierneho čaju a červeného vína. Nikomu neuškodí dať si jeden pohár alebo hrnček denne, vo veľkom množstve však môže dôjsť k nepeknému zafarbeniu. To isté platí pri fajčení. Cigarety sú škodlivé vo svojej podstate, nie je teda divu, že ani zuby z nich nie sú nadšené. Ďalším faktorom môže byť nadmerné užívanie ústnej vody alebo konzumácia kyslej zeleniny a ovocia.
Poškodenie tohto typu je povrchové, preto ho možno odstrániť mechanicky. Či už použijete abrazívnu pastu alebo pieskovanie, docielite obnovenie belostného vzhľadu. Ďalším riešením sú bieliace pásky, ktorých používanie trvá zhruba 10 až 20 dní. Na pol hodiny sa pásky nalepia na zuby a výsledok je prakticky rovnaký ako od dentistu. Nemusíte sa preto báť, že by zažltnuté zuby boli tragédia. Veľa modelov dokážu urobiť atraktívne aj tzv. bobrie zuby alebo medzeru medzi prednými zubami a na ich krásu to žiadny účinok nemá. Preto by pre vás absencia žiarivého chrupu nemala byť zdrojom starostí.