Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Orechy- čo všetko dokážu?

reklama:

Aj keď orechy obsahujú obrovské množstvo tukov, pomáhajú regulovať vašu hmotnosť a to smerom nadol..

Výsledky štúdie hovoria jasne – ľudia, ktorí pravidelne konzumujú orechy, majú nižšie riziko nadváhy ako tí, ktorí okolo orechov ani neprešli .

Výskum americkej vlády zameraný na stravu si skontroloval viac ako 12 tisíc ľudí. Zistili, že ľudia, ktorí pravidelne jedli orechy, mali BMI (pomer hmotnosti vo vzťahu k výške) o 5% nižšie ako ľudia, ktorí orechy nejedli.

Aaeaaqaaaaaaaasqaaaajgi2nmuymzzlltdhyjytngqwmy1iytq3ltfkmzmwm2yzmdlloq.jpg

Je možné, že výsledky boli trochu skreslené, pretože sa nebral ohľad na iné jedlá, ktoré pravidelne títo ľudia jedli. Možno tí, ktorí konzumovali orechy, sa všeobecne stravovali zdravšie a okolo rýchleho občerstvenia prechádzali so zavretými očami a zadržaným dychom. Ale tak či tak, orechy majú ideálnu zmes vlákniny, bielkovín a tuku, ktorý pomáha potlačiť hlad .

Okrem toho organizmus neabsorbuje rozžuté orechy úplne, čo znamená, že sú spolu s tukom vylúčené z tela. Napríklad arašidy obsahujú dokonca aj resveratrol . To je antioxidant, ktorý pôsobí ako prevencia pred obezitou. Nájdete ho aj v červenom víne.  Aj cez všetky tieto výhody to s nimi nemusíte preháňať, napríklad nezjedzte kilo namiesto obeda. Denne sa odporúča 20 až 40 gramov.

Orechy proti infarktu

Výskumy jednoznačne ukazujú, že orechy bojujú s kardiovaskulárnymi ochoreniami. Podľa jednej štúdie starší muži a ženy, ktorí aspoň päťkrát týždenne jedia orechy, majú riziko smrteľného infarktu o 39% nižší. Všetky orechy znižujú riziko kardiovaskulárnych ochorení, ale najlepšie sú v tomto smere lieskové oriešky. Sú totiž najlepším zdrojom srdci prospešných nenasýtených tukov. Kardiovaskulárny systém chráni aj omega-3 mastné kyseliny, na ktoré sú bohaté vlašské orechy. Nasucho opražené arašidy sú zase bohatým zdrojom kyseliny listovej, vitamínu B3, vitamínu E a ďalších, ktoré tiež pomáhajú v boji proti kardiovaskulárnym chorobám.

Mali by ich jesť aj chlapi

Pokiaľ si chlapi dávajú pravidelne vlašské orechy, starajú sa vlastne o svoju mužnosť. Výsledky jednej štúdie hovoria, že ak muži jedia trochu orechov každý deň po dobu 12 týždňov, výrazným spôsobom sa starajú o tvar, ale aj vitalitu svojich spermií . Vo všetkom majú prsty zrejme mastné kyseliny.
Odborníci si posvietili na 117 mužov. Všetci boli vo veku od 20 do 35 rokov. Rozdelili ich do dvoch skupín, pričom prvá skupina dostávala každý deň 175 gramov vlašských orechov. Druhá skupina z toho vyšla nasucho. Obe skupiny sa stravovali bežným spôsobom. Ukázalo sa, že skupina, ktorá jedla orechy, sa postarala o vitalitu svojich spermií, zatiaľ čo druhá skupina im na životnosti veľmi nepridala.

Nuts01.jpg

Stačí pár orechov denne a vyhnrte sa infarktu, postaráte sa o krásne krivky a o mužskú pýchu. ..

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 11. septembra 2017

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.