Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Opatrenia proti koronavírusu sa zmenia, všetky prevádzky prejdú do režimu základ

reklama:
Opatrenia proti koronavírusu
Opatrenia proti koronavírusu sa zmenia, všetky prevádzky prejdú do režimu základwww.gettyimages.com

Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ) vydal nové vyhlášky týkajúce sa opatrení proti šíreniu koronavírusu. Všetky prevádzky maloobchodu tak budú po novom od 15. februára fungovať v režime základ.

Maloobchod otvorený aj po desiatej večer

Doteraz v režime základ fungovali iba vybrané maloobchodné prevádzky ako napríklad prevádzky potravín, drogérie, lekárne, neskôr predajne odevov, obuvi, stavebniny či ďalšie. Po novom budú v “základe” už napríklad aj hračkárstva, elektro, kníhkupectvá a iné.

Ako ďalej informovala hovorkyňa ÚVZ Daša Račková, všetky prevádzky maloobchodu budú môcť po novom fungovať po 22.00. Doteraz tak fungovali iba vybrané prevádzky, napríklad potraviny, lekárne, predajne s krmivom a iné. Po novom budú môcť byť po 22.00 otvorené aj drogérie, predajne oblečenia a obuvi, elektro a iné.

Režim pre gastroprevádzky sa ešte nemení

ÚVZ upozorňuje, že pre vybrané služby naďalej platia aj obmedzené otváracie hodiny od 5.00 do 22.00. Platí to napríklad pre gastroprevádzky s konzumáciou na mieste, zariadenia starostlivosti o ľudské telo, fitness, wellness služby, oprava a servis vecí, vonkajšie športoviská a iné.

Opatrenia pre prevádzky poskytujúce služby sa týmito vyhláškami nateraz nemenia. „Znamená to, že služby, napríklad gastrosektor, prevádzky starostlivosti o ľudské telo, hotely a podobné služby krátkodobého ubytovania, kúpaliská, akvaparky, fitness centrá a iné zostávajú v režime a s kapacitnými obmedzeniami ako doteraz. Teda OP alebo OP plus,“ dodala Račková.

Služby, ktoré mohli fungovať v režime OTP budú takto fungovať aj naďalej. Ide napríklad o ubytovanie pre lyžiarske alebo snoubordové výcviky a kurzy, ubytovanie v hoteli v súvislosti s výkonom práce či za účelom návštevy zdravotníckeho zariadenia, lanové dráhy a vleky, vonkajšie športoviská a iné.

„Rovnako ostávajú bez zmeny aj služby, ktoré mohli fungovať v režime základ. Ide napríklad o veterinárne ambulancie, práčovne a čistiarne, zberné dvory a iné,“ konštatovala Račková.

Zdroj:

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 11. februára 2022

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.