Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Opálená pokožka môže rýchlo starnúť. Zabráňte tomu

reklama:
opaľovanie
opaľovaniewww.gettyimages.com

Leto je pohoda. Či ležíte na pláži, kúpete sa na kúpalisku alebo odpočívate v záhradke. Pokiaľ sa pohybujeme vonku, svieti na nás slniečko. Je to príjemné a opálená koža je príťažlivá. Ešte pred niekoľkými stovkami rokov patrila opálená koža iba medzi neurodzených ľudí. Šľachtici sa bránili slnečnému žiareniu, aby nevyzerali, že pracujú na poliach.

Dnes je to presne naopak. Vystavujeme telo slnku zámerne a v zime navštevujeme solárne štúdiá. Kto nie je opálený, tak je z neho na prvý pohľad jasné, že nebol ani na poriadnej dovolenke. Čo ale slniečko robí s našou kožou a krásou z dlhodobého pohľadu? Každý už počul, alebo čítal o ozónovej diere, ktorá je zdraviu škodlivá. Toľkokrát opakované varovanie je zbytočné opakovať. Radi by sme upozornili na inú vec, ktorá sa dotýka práve krásy.

Pokiaľ sa budete dlhodobo opaľovať, tak vaša koža stráca pružnosť, elasticitu a predčasne sa začnú objavovať vrásky. Dalo by sa povedať, že sa koža predčasne vyčerpá a tomu treba zabrániť. Viditeľné vrásky sú už len prejavom predčasne starnúcej kože.

Krása a mladiství vzhľad je pre dnešnú dobu nesmierne dôležitá. Áno, mnoho ľudí si povie, že je to povrchné posudzovať človeka podľa jeho vzhľadu, že je lepšie posudzovať podľa iných parametrov. Ale ruku na srdce. Pred pohovorom do práce, pred každým rande, pred školským zrazom, pred návštevou fotografa, pred spoločenskou akciou jednoducho chceme vyzerať dobre. Čo najlepšie! A keď nám niekto vysloví lichôtku, je to úžasný pocit, za ktorý to všetko stojí.

Ako teda postupovať, aby bola koža krásne opálená a zároveň sme si neskracovali dôležité vlastnosti kože a predčasne nám nezostarnula? Natierajte sa pred opaľovaním, mažte sa aj po opaľovaní. V lekárňach i drogériách kúpite krémy a emulzie, ktoré vám pomôžu s ochranou pokožky pred škodlivými UV vplyvmi a pokiaľ to so slnením preženiete, tak vie aj zahnať nepríjemný pocit horenia kože.

Krémy ochránia povrchovú vrstvu kože proti poškodeniu v krátkom časovom horizonte, ale to nestačí. UV žiarenie totiž preniká hlboko do kože a degraduje v koži obsiahnutú kyselinu hyalurónovú, poškodzuje aj kolagénne vlákna, a to spôsobuje predčasný vznik vrások.

Je potrebné zaradiť aj vnútornú ochranu, aby bola starostlivosť komplexná. Dostatočná hydratácia v letnom období je základ. Naše telo obsahuje viac ako 55% vody a je nutné ju pravidelne dopĺňať. Kyselina hyalurónová v koži na seba viaže vodu, a práve tento proces nás chráni pred vráskami a starnutím. Môžete si dokonca pripraviť antiaging nápoj, ktorý vám hydratuje telo a doplní kyselinu hyalurónovú. A je to prekvapivo jednoduché. Do svojho obľúbeného nápoja pridáte 1-3 ml kyseliny hyalurónovej a z obyčajného nápoja urobíte super nápoj, ktorý má antiaging účinky. Doplníte tým komplexnú starostlivosť o svoje telo, kým sa položíte pod slnečné lúče.

Kyselina hyalurónová sa užíva vnútorne? Áno, je to tak. Keď ju namažete na seba, tak sa dostane len do malej hĺbky a svoju prácu odvedie na povrchu kože. Pokiaľ ju ale dodávate vnútorne, tak sa dostane úplne všade. Aj do veľmi hlbokých vrstiev, kam sa krém ani sérum nemá šancu dostať.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 3. augusta 2022

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.