Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
  • Dobré rady a nápady
  • Články
  • Zdravie
  • Ohromte tento rok v lete svoje okolie svojimi krásnymi pažami! Zabudnite na ovisnutú kožu a tukové vankúše. Pomôže Vám 5 jednoduchých cvikov a vaša krása bude dokonalá. Ako na to? Poradíme vám!

Ohromte tento rok v lete svoje okolie svojimi krásnymi pažami! Zabudnite na ovisnutú kožu a tukové vankúše. Pomôže Vám 5 jednoduchých cvikov a vaša krása bude dokonalá. Ako na to? Poradíme vám!

reklama:
00 8.png

Blíži sa leto, čas dovoleniek a mnoho žien chce na fotografiách z dovolenky vyzerať čo najlepšie. Niekoľko týždňov pred odchodom na svoju vysnívanú dovolenku teda začínajú venovať väčšiu pozornosť svojmu telu. Začnú sa zdravšie stravovať a tiež cvičiť. Existuje však jedna časť tela, ktorú v rámci svojej prípravy na dovolenku často trochu podceňujeme – paže. A to nie je dobre, lebo práve v lete ich vďaka najrôznejším šatám na ramienka a topom odhaľujeme veľmi často.

Z tohto dôvodu Vám dnes prinášame sériu cvičení, ktorá Vám pomôže spevniť a vytvarovať práve paže. Cviky sú jednoduché, ale účinné, už po niekoľkých málo týždňoch uvidíte pri pohľade do zrkadla rozdiel a svoje paže budete tento rok v lete hrdo ukazovať. Výhodou týchto cvikov je skutočnosť, že sa zameriavajú na všetky svaly, nie napríklad len na biceps, čo býva jednou z najčastejších chýb. Všetky cviky sa odporúča opakovať pätnásťkrát v troch po sebe nasledujúcich sériách.

Push up

Prvý cvik je zameraný predovšetkým na triceps, ktorý býva veľmi často trochu podceňovaním svalom, ale ktorý sa na druhú stranu na výslednej podobe paží veľmi významne podieľa. K tomuto cviku budete potrebovať stoličku, ku ktorej sa postavte chrbtom. Následne položte ruky na okraj stoličky, ohnite kolená a pokrčte lakte. Tým pomaly znížite svoje telo nadol. Potom opäť lakte vystrite a vráťte sa do východiskovej pozície.

01 5.png

Obrátené kliky

Kľučky pozná ako cvik úplne každý. Viete ale, že rovnako účinné, a pre krásne ruky možno ešte účinnejšie, je vykonávať kľučky obrátene? Východisková pozícia pre tento cvik je zo sedu na podlahe. Položte paže za seba, asi pätnásť centimetrov od panvy, prsty smerujú smerom k Vašej panve. Následne už len ohnite kolená a pokúste sa zdvihnúť panvu zo zeme. Vo zdvihnutej polohe vydržte po dobu niekoľkých sekúnd a potom sa vráťte panvou späť na podlahu.

02 2.png

Dva cviky s činkami a stoličiek

K obom cvikom budete potrebovať jednu malú činku (0,5 až 2 kg). Pokiaľ ju doma nemáte, môžete samozrejme použiť osvedčenú fľašu s vodou. Posaďte sa na stoličku a vystrite chrbát. Potom uchopte činku oboma rukami a zdvihnite ju nad hlavu. Následným ohnutím paží v lakti činku spúšťajte dole za hlavu. Keď sa dostanete do krajnej pozície, pomalým pohybom sa vráťte opäť späť. Pri vykonávaní tohto cviku dbajte na to, aby ste udržali po celý čas  chrbát rovný.

03 1.png

Činku a stoličku budete potrebovať aj pre druhý cvik. Vezmite si stoličku a nakloňte sa dopredu tak, aby Váš trup bol rovnobežný s podlahou. Jednou rukou stlačte stoličku a v druhej ruke držte činku. Rameno držte pod uhlom deväťdesiatich stupňov a pomaly ohnite ruku v lakti. Opakujte samozrejme na každú stranu, oboma rukami.

04 1.png

Kliky

Posledným cvikom budú už raz spomínané klasické kliky. Môžete ich vykonávať v pánskej či dámskej verzii. Dôležité je dbať pri pohybe nadol aj nahor na rovný chrbát a telo spúšťať dole pomaly.

05 1.png
reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 12. februára 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.