Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Odbúravajú stres, prinášajú zdravie aj lásku. Ktorý vzácny kameň by ste mali nosiť podľa mesiaca narodenia

reklama:
kamene
kamenewww.gettyimages.com

Ku každému mesiacu v roku patrí jedinečný vzácny kameň, ktorý podporí vašu psychiku aj zdravie.

Január: Granát

Tento kameň sa najčastejšie vyskytuje v sýtej červenej, ale môžete ho nájsť aj v odtieňoch žltej, oranžovej a zelenej. Reprezentuje mier, prosperitu, zdravie a traduje sa o ňom, že má schopnosť priniesť svojmu nositeľovi vnútorné šťastie, zdravie a bohatstvo. Historicky je známe, že granát uctievali už Egypťania ako symbol života a obľúbený bol aj u Rimanov. Počas storočí bol talizmanom ochrany aj nástrojom liečenia. Symbolizuje aj hlboké a dlhotrvajúce priateľstvo, preto bude výborným darčekom pre vašich priateľov, ktorí sa narodili v januári.

Február: Ametyst

Perfektný kameň pre februárových ľudí. Jeho vibrácie a energie, ktoré vyžaruje, sú výborné do chladných a tmavých zimných dní. Tento polodrahokam má nádhernú fialovú farbu a veľa jej odtieňov. Spája sa s rôznymi kultúrami, náboženstvami, mýtmi a legendami. Symbolizuje mier, odvahu, stabilitu a silu. Odstraňuje úzkosť, strach a napätie. Kto ho má pri sebe, ľahšie sa vyrovnáva s depresiou, stresom aj hnevom.

Marec: Akvamarín

Jeho meno je spojené s vodou (aqua) a morom (marine). Presne taká je aj jeho farba. Tento polodrahokam vyžaruje pokoj, ticho a čistotu. Vďaka týmto vlastnostiam upokojuje svojho nositeľa. Má silnú spojitosť s oceánom a verilo sa, že ochraňuje námorníkov počas plavby. Ak si zaobstaráte svoj ochranný talizman v podobe akvamarínu, budete vyrovnaný a pokojný človek, ktorý vie prepojiť telo s dušou a je v harmónii so sebou samým.

Apríl: Diamant

Najvzácnejší zo všetkých kameňov je určený najmä pre aprílových ľudí. Tento najtvrdší drahokam má množstvo farieb a čím je farba jasnejšia, tým je jeho hodnota vyššia. Proces, akým diamanty vznikajú, ich robí extrémne vzácnymi. Zásnubné prstene či svadobné obrúčky nie sú vysadené diamantmi náhodne, tento drahokam totiž symbolizuje oddanosť, nekonečnú lásku a výdrž pri zdolávaní prekážok.

Máj: Smaragd

Teší sa obľube slávnych a bohatých a cení sa najmä jeho výnimočná zelená farba. Tento drahokam je symbol znovuzrodenia, predvídavosti, šťastia a mladosti. Jeho odtiene môžu byť od bledučkozelených až po sýto zelené – čím sýtejšia farba, tým vzácnejší kúsok. Najslávnejšia historická osobnosť, ktorej meno sa spája so smaragdmi, je kráľovná Kleopatra, ktorej patrili bane po celom Egypte. Pokiaľ budete mať pri sebe smaragd, bude vás sprevádzať mier, istota a pokoj. Smaragd napomáha relaxácii a odháňa stavy úzkosti.

Jún: Perla

Perla je jediný polodrahokam, ktorý vytvára živočích – perlorodka. Obvykle býva krémovo biela, ale perly sa tiež farbia. Starovekí Gréci im hovorili slzy Bohov a v hindskom folklóre zase zastupujú slzy Mesiaca. Symbolizujú nevinnosť a čistotu, a preto ich často nosia nevesty. Riečne perly ochraňujú pred nešťastím a rozvíjajú zmysel pre krásu. Starí Gréci pripisovali perle schopnosť udržiavať krásu až do vysokého veku.

Júl: Rubín

S týmto vzácnym kameňom žiarivej farby sa spája vášeň a energia. Rubíny majú na trhu niekedy vyššiu cenu ako diamanty, pretože ich formovanie je ešte náročnejšie. Rubíny nosili bojovníci, šľachta aj vládcovia. Boli také vzácne, že už v dobách Rímskej ríše začali vyrábať ich imitácie. Nositeľ rubín získava s týmto vzácnym kameňom vitalitu, životnú silu, vášeň, energiu, odvahu a schopnosť uspieť v láske aj získať bohatstvo.

August: Peridot (olivín)

Tento vzácny kameň má nádhernú jasne zelenú farbu. Je symbolom hojnosti. V staroveku sa verilo, že olivín dokáže udržať človeka z dosahu zlých duchov a chráni ľudskú auru. Tento kryštál je účinný čistič. Dokáže neutralizovať a očistiť telo od jedovatých látok. Čistí nielen telo, ale aj myseľ. Uvoľňuje starú záťaž, ktorú si človek nesie na ceste životom. Odstraňuje staré problémy a pocity viny.

September: Zafír

Zafír je známy ako kameň múdrosti. Uľahčuje sústredenie, upokojuje myseľ a zbavuje ju nežiaducich myšlienok aj duševného napätia. Vnáša do mysle pokoj a istotu, podporuje pocit duševnej rovnováhy. Potláča depresiu a duchovný zmätok. Prináša prosperitu a priťahuje k svojmu majiteľovi bohatstvo. Reguluje činnosť žliaz, priaznivo pôsobí na oči, odstraňuje nečistoty a stres.

Október: Opál

Opál vám pomôže objaviť a prejaviť vaše skutočné JA. Pôsobí ako ochranný kameň. Umožní vám správne pochopiť vlastnú cenu a pomôže vám porozumieť vašim možnostiam. Vnáša do života svetlo a spontánne rozhodovanie. Povzbudzuje umelecké sklony. V citovom živote sa spája s láskou a vášňou, s túžbou a erotikou. Môže posilňovať city a uvoľňovať zábrany. Lieči Parkinsonovu chorobu, infekcie a horúčky. Čistí krv a pomáha dokonca pri pôrode.

November: Topas

Upokojuje, lieči, dobíja, motivuje a uvádza do rovnováhy. Tento vzácny kameň vám pomôže nájsť pravdu a odpustenie. Obmedzuje pochybnosti a neistotu. Jeho vibrácie prinášajú radosť, štedrosť, hojnosť a pevné zdravie. Tradične je známy ako kameň lásky a priazne osudu. Pomôže vám dosiahnuť stanovené ciele.

December: Tanzanit

Tanzanit je novodobo objavený modrý drahokam, ktorý sa teší veľkej obľube vďaka jeho výraznej modrej farbe. Tento vzácny kameň sa daroval pri narodení dieťaťa. Tradovalo sa, že má veľkú moc, pretože ochráni dieťa celý život. Do života vnáša súlad a harmóniu. Je liečiteľom stresu a pomáha prekonávať ťažké chvíle. Mnoho ľudí ho využíva pri meditáciách a duchovných cvičeniach.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 27. novembra 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.