Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ochorenie štítnej žľazy – jeho skryté príznaky.

reklama:
štítna žľazawww.gettyimages.com

Ochorenie štítnej žľazy nie je vôbec príjemnou záležitosťou, avšak bolo preukázané, že 1 z 8 ľudí má problémy so štítnou žľazou a ani o tom nevie! Ochorenie sa totiž nemusí  nejako prejavovať  . Príznaky môžu byť skryté priamo na Vašich očiach !

O aké príznaky teda ide?

Ako už bolo povedané, príznaky sa Vám môžu schovať priamo na očiach, alebo sa dokonca môžu vydávať za  zmeny vo Vašom živote i životospráve! Ale nenechajte sa zmýliť, pozorne sledujte svoje telo a ak sa u Vás vyskytuje niekoľko príznakov, ktoré Vám teraz predstavíme, asi je načase navštíviť lekára. O aké príznaky teda ide?

  • Náhla obezita.
  • Náhla extrémna strata hmotnosti.
  • Oneskorenie menštruácie alebo neplodnosť.

Ak ste nezmenili Váš životný štýl, stravu a jedálniček, pohyb a cvičenie, ale aj napriek tomu ste v relatívne krátkej dobe (3-4 mesiace) nabrali hmotnosť, môže to mať na svedomí zlé fungovanie štítnej žľazy. Štítna žľaza totiž produkuje hormón, ktorý podporuje spaľovanie tukov a ak sa nevytvára alebo sa ho nevytvára dosť, môže to mať za následok zvýšenie hmotnosti.

Naopak je tiež problémové, pokiaľ váhu zhadzujete extrémne rýchlo, či už sa o to snažíte či nie. Tento náhly úbytok hmotnosti môže poukazovať na hyper produktivitu štítnej žľazy. Určite stojí za návštevu lekára.

U žien sa ešte problémy so štítnou žľazou môžu prejaviť aj tým, že ich menštruačný cyklus je nepravidelný alebo tiež neschopnosťou otehotnieť. Ak sa teda snažíte s partnerom o bábätko, a nedarí sa, bolo by dobré zvážiť možnosť problémov s produkciou tých správnych hormónov.

Ďalšie menej známe príznaky

Medzi ďalšie príznaky patria aj meniace sa vzorce spánku, hyperaktivita, nadmerné potenie, podráždenosť alebo dokonca časté závraty. Ak pri sebe dlhodobo spozorujete akýkoľvek z týchto príznakov alebo dokonca viac príznakov naraz, určite navštívte svojho obvodného lekára.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 9. marca 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.