Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Objavuje sa Vám toto na tele, rukách, trupu, či chrbte? Mali by ste to začať riešiť!

reklama:

Ak sa Vám začína toto objavovať niekde na tele, tak by ste to mali začať riešiť. Ľudia by sa mali naučiť byť vnímavejší a citlivejší na svoje telo. Dôležité je všímať si každú drobnú zmenu, pretože v dnešnej uponáhľanej a nezdravé dobe sú aj drobnosti možným nebezpečenstvo. Nehýbte sa preto na tenkom ľade a zistite, či vás hnisavé alebo zapálené pupienky na zadku, rúk, alebo chrbte môžu ohroziť.

00 1.jpg

Medzi dospievajúcimi aj medzi dospelými

Väčšinou sa hnisavé a zapálené vyrážky objavujú u adolescentov a súvisí s dospievaním, hormonálnymi zmenami a podobnými neškodnými faktormi. Lenže so zapálenými vyrážkami, pupienky a chrasty to nie je tak jednoduché. Môžu ich mať aj dospelí a starší ľudia. Na vine môže byť začínajúce štádium zlyhávaní niektorých funkcií vo vašom tele. Naše telo nám cez kožu dáva najavo, že niečo nie je v poriadku. To, že koža je akýmsi hovorcom nášho organizmu, je stará známa vec. Pozrite sa, čo znamenajú hnisavé vyrážky na jeho jednotlivých častiach.

  1. Vyrážka na spodnej strane čeľuste a krku. Vyrážka na tomto mieste upozorňujú na zvýšenú hladinu cukru v krvi a nadmernú aktivitu nadobličiek. Kontrolovať hladinu cukru by si nemali len diabetici ale aj ľudia, ktorí sú zdraví. Teda aspoň si to myslí. Pri takýchto príznakoch môžete prísť na to, že s vaším cukrom to zase až tak v poriadku nie je. V tomto prípade je nutné dať si skontrolovať aj hladiny hormónov, môže ísť totiž o endokrinologické záležitosti a v tom horšom prípade dokonca o problémy so štítnou žľazou. Vyhýbajte sa sladkostiam, ale aj tučným jedlám. Vyrážka si podľa možnosti nevytláčajte, aj keď vás to pokúša. Zbytočne si je viac rozdráždite, zapáli sa a na vašej koži budú po nich chrasty ešte dlhšie. Radšej je sušte pleťovými vodami určenými na taký druh kožných problémov. Ženy, ktoré niekedy trpeli gynekologickými problémami tiež zažili estetické utrpenie s hnisavými vyrážkami v oblasti brady a krku.
  2. Akné na krku a v hornej časti chrbta. Pokiaľ ste vyhodení v tejto časti tela, môže to vypovedať o poruchách nervového systému, nadmernom strese a vypätí, a prebytku adrenalínu. Vyrážka na týchto miestach preto najčastejšie vidíme u športovcov. Takéto vyrážky sa vám však môžu vyhodiť aj nárazovo a to napríklad po veľkom nervovom šoku, rodinné traumy, alebo nepredvídateľné stresovej situácii. U ľudí, ktorí sa viac potia, sú aj výsledkom nedostatočné hygieny.
  3. Vyrážka na chrbte. Mnoho ľudí máva vyrážky na chrbte, vo zvýšenej miere najmä muži. Vo väčšine prípadov tieto vyrážky vznikajú nosením syntetického oblečenie v kombinácii s potením. Ak máte na chrbte vyrážky, je naozaj nutné, aby ste nosili oblečenie z prírodných materiálov, najlepšie z čistej bavlny. Syntetika a v súčasnosti mimoriadne obľúbené termo oblečenia sú pre zdravie vaše kože naozajstným nepřítelem. Problémy s vyrážkami na chrbte môžu mať aj ľudia s tráviacimi ťažkosťami. Vyvážený jedálny lístok a konzumácia vitamínov by mali tieto problémy zmierniť. Pozor však aj na infekcie v organizme. Vyrážka na chrbte sú prvým príznakom, že vo vašich útrobách sa dej čosi, čo sa nemá.
  4. Vyrážka na hrudi. Akné v týchto miestach je väčšinou príznakom alergickej reakcie na niektoré potraviny, chémiu, parfumy, či oblečenie. „Erupcia“ na hrudi naznačujú aj poruchy trávenia. Tráviaci systém je preťažený a naznačuje vám, že máte zmeniť stravovanie, prípadne nasadiť diétu. Problémy s pupienky v týchto miestach väčšinou zmizne ak obmedzíte alebo úplne prestanete konzumovať mlieko, múku alebo cukor.
  5. Vyrážka na lakťoch a kolenách. Jednoznačný nedostatok vitamínov spôsobuje, že lakte a kolená máte posiate nepríjemnými pupienky, ktoré sa ani tak nemusí zapaľovať a hnisať, ako sú svrbivé a začervenané. Najvhodnejším prostriedkom k náprave je prijať denne dostatočnú dávku vitamínu A. Nájsť ho môžete napríklad v domácej mrkvovej nátierke s maslom. Dôležitý je aj príjem vitamínu E. Začervenanie je spôsobené nedostatkom zinku. Pri jeho užívaní však pozor, ak si ho kupujete v medikamentóznej forme. Môže spôsobovať nevoľnosti. Ak však každý deň zjete za hrsť tekvicových semienok, pokryjete tak potrebnú dávku zinku na celý deň.
  6. Pupienky na bruchu. Jeden z najnebezpečnejších typov vyrážok sú tie, ktoré sa objavujú na bruchu. Vaše telo volá o pomoc v dôsledku poruchy vnútorných orgánov, vrátane závažných ochorení. Dajte sa vyšetriť lekárom, pretože tieto pupienky môžu poukazovať aj na veľmi vážne dysfunkcie vášho těla.
  7. Vyrážka na zadku a v intímnych partiách. Jedným z najčastejších dôvod vyrážok v intímnych partiách a na zadku je syntetická spodná bielizeň. Umelé vlákna sa trú o pokožku, ktorá je podráždená a reaguje vyhadzovaním hnisavých vyrážok. Uvedomte si, že pokožka v oblasti bikín je veľmi citlivá. Argument, že tieto miesta si podľa vás vyžadujú vizuálne zaujímavú bielizeň u odborníkov neobstojí. Najmä ak sa u nich ocitnete s vážnymi plesňami a bakteriálnymi infekciami. Ak vás tieto vyrážky navyše svrbí a aj bolí, mali by ste okamžite utekať k dermatológovi. Môže ísť o vážnu infekciu.
reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 13. júla 2018

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.