Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Objavila som tehotnú, opustenú Jazvečíčku. Keď sa na ňu veterinár pozrel, objavil neuveriteľnú vec!

reklama:
Fb 7.jpg
youtube.com

Psy sú už od počiatku vekov priateľom človeka. A malo by to byť aj naopak, že človek bude priateľom psa. Bohužiaľ sa v našej spoločnosti vyskytujú prípady, keď to tak nie je. A čo horšie, s našimi štvornohými priateľmi je zaobchádzané tými najhoršími možnými spôsobmi. Presne tak bolo aj s Mariou, tmavo hnedým jazvečíkom, s ktorým jeho páníček nezaobchádzal ani trochu, ako by sa malo. Nielen že sa k Marie nesprávali doma dobre, ale k tomu všetkému ju aj jej milovaný pán opustil, a to keď bola tehotná.

Ako to s Mariou bolo ďalej?

Malú jazvečíky našiel kdesi vonku ochranca zvierat a ihneď ju odviezol do nemocnice. Tam veterinára zaskočilo, keď zistil, že je Mária tehotná. Jej gravidity vôbec nepomáhalo, že bola veľmi slabá, podvyživená a mala ochrnutú zadnú časť tela. K tomu všetkému po jej celom tele parazitovali blchy, ktoré jej spôsobovali anémii, teda jej znižovali hemoglobín pod jej stanovenú normu. Aj napriek všetkej bolesti a únavu sa Maria snažila pôrod zvládnuť.

01 2.jpg

Ako pôrod prebehol?

Hoci bola veľmi slabá a vyčerpaná, vďaka veterinári, ktorý sa o ňu po celý čas starostlivo staral, a svojej vytrvalosti a sile, ktorý jej aj cez všetky okolnosti zostala, pôrod prebehol úplne v poriadku len s jedným zádrheľom, ktorý sa ľahko vyriešil, nasledovne :

Pokračujte v čítaní článku na ďalšej stránke

  • Maria začala sama od seba rodiť
  • Všetko prebiehalo, ako malo, až na posledný šteňa
  • Veterinár musel zakročiť a vykonať cisársky rez

Veterinár bol prekvapený koľko šteniat Maria porodila a bol skoro až zázrak, že to nepochybne zvládla. Operácia cisárskym rezom prebehla výborne, a tak sa všetky šteniatka narodila živá a zdravá.

Ako to s nimi dopadlo?

Šteniatka a Maria mali milujúci chovateľov, ktorí im každý deň naplno venovali svoj čas a starostlivosť. Po piatich mesiacoch sa stala znovu úžasná vec. Mária sa po dlhej dobe fyzioterapia naučila znovu chodiť. Dnes ona i jej šteňatá získali milujúci domov.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 14. septembra 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.