Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Novoročné kázanie pápeža. Ubližovať žene znamená urážať Boha

reklama:
týranie ženy
týranie ženywww.gettyimages.com

Pápež František dôrazne vyzval na ukončenie násilia páchaného na ženách. Tvrdí, že ubližovanie ženám sa dá označiť za urážanie Boha. Svoj novoročný prejav urobil pri omši vo Svätopeterskej bazilike. Urobil tak v deň, keď si rímskokatolícka cirkev pripomína slávnosť Panny Márie. Počas neho sa rozhodol porozprávať o materstve a ženách.

Išlo o zatiaľ jedno z najviac prekvapivých a najsilnejších výziev na ukončenie násilia na ženách. „A pretože matky darujú život a ženy držia svet (pohromade), vynakladajme všetci väčšie úsilie na podporu matiek a ochranu žien,“ povedal pápež František. „Koľko násilia je namierených proti ženám! Dosť! Ubližovať žene znamená urážať Boha, ktorý zo ženy vytvoril naše ľudstvo,“ dodal.

Pápež František vyhlásil, že muži, ktorí sú schopní udrieť ženu alebo jej akokoľvek fyzicky ublížiť, sa dopúšťa satanského hriechu. Počas posledných pár rokov sa k ubližovaniu ženám vyjadril už niekoľkokrát a je skutočne vidieť, že mu ide o to, aby sa so ženami zaobchádzalo s úctou a rešpektom.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 6. januára 2022

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.