Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nosíte respirátor a okuliare súčasne? Toto by ste mali vedieť

reklama:
respirátorwww.gettyimages.com

Dioptrické okuliare môžu byť veľkým problémom pre každého, kto musí nosiť tvárovú masku alebo respirátor. Problémom je najmä to, že si masku nasadzujete zlým spôsobom. Z toho dôvodu sa potom sklá zahmlievajú a vy nič nevidíte, a to v interiéri ani vonku. Pokiaľ si najskôr nasadíte okuliare a až potom masku, potom ochrana nie je dostatočná a môžete sa týmto spôsobom dokonca nakaziť škodlivými vírusmi, ktoré poletujú vzduchom.

Čo robiť, aby sa okuliare nezahmlievali?

Vedecká publikácia chirurgov odhaľuje tajomstvo odvlhčovania skiel dioptrických okuliarov. Najmä pre nich je to veľmi dôležité, pretože rozhodne nechcete, aby sa vášmu chirurgovi počas zákroku zahmlili okuliare tak, že takmer nič neuvidí. Možno sa to zdá ako maličkosť, ale rozhodne nie je. Aj v bežnom živote vám to môže veľa skomplikovať život, keď na ulici neuvidíte pred seba. Čo môžete urobiť pre to, aby ste mohli fungovať aj v šatke?

Kroky nie sú zložité

V prvom rade vezmite doma okuliare. Potom ich umyte mydlom a opláchnite šošovky teplou vodou. Dávajte pritom pozor, aby ste nikde nezanechali mydlo, inak tam budete mať nepríjemné šmuhy. Jemne osušte a utrite čistou handričkou na okuliare alebo jemným uterákom, vreckovkou alebo inou tkaninou vhodnou na utieranie šošoviek.

Nezabúdajte na základné príznaky a hygienu

Súčasná vlna epidémie je veľmi silná, a preto by sme nemali jej riziká podceňovať. I keď budete mať v poriadku okuliare, musíte stále myslieť na základné symptómy, ako je nádcha, suchý kašeľ, dýchavičnosť, bolesti svalov, únava, letargia, bolesti v krku a teploty. Mnoho ľudí sa navyše sťažuje na hnačku a poruchy trávenia alebo úplnú stratu vnímania chuti a čuchu.

Ďalším dôležitým prvkom, na ktorý nesmiete zabúdať, je pravidelná a dôkladná hygiena. Časté umývanie rúk mydlom a vodou a každodenné dezinfikovanie povrchov, ktorých sa doma veľa dotýkate, je úplnou nevyhnutnosťou. Jedná sa predovšetkým o kľučky, umývadlo v kúpeľni, kuchynskú linku a mnoho ďalších.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 30. marca 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.