Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nočné hody pri chladničke môžu byť vážny problém

reklama:
nočné jedeniewww.gettyimages.com

Ak vás trápi táto situácia, môžete byť v pokoji, rozhodne v tom nie ste samé. S týmto problémom sa potýka naozaj celá rada žien. Celý deň jedia zdravo, odsúvajú všetko, čo sa im nehodí do diétneho plánu, lenže potom príde večer, otvárajú chladničku a zjedia všetko, čo v nej nájdu. Nachystáte si výbornú a zdravú večeru, večer pri televízii možno ešte vaša silná vôľa funguje, lenže potom sa zvalíte do postele a namiesto toho, aby ste spali pokojným a ničím nerušeným spánkom, sa prevaľujete alebo neustále budíte a prekladáte spánok , až skončite v  kuchyni. Takýto problém zažíva mnoho žien. Telo si povie, keď niečo potrebuje  a potom neodoláte. Tak to prosím nie, zamyslite sa nad tým, čo by ste mohli zmeniť, aby vás výlety do chladničky nezničili. Ak sa naozaj snažíte schudnúť s nočnými výletmi sa vám to nepodarí, budete nevyspatí, vystresovaní, a to sú tie najhoršie kombinácie.

Prečo nás telo núti navštevovať chladničku

Ak ste boli celý život zvyknutí jesť zdravo a zrazu ste všetky stravovacie návyky prekopali, telu sa to nepáči. Má iné príjmy, látky, živiny a nevie s tým zaobchádzať. Cez deň funguje silná vôľa a vy sa ustrážite. V noci už je toho na vaše telo naozaj moc, cíti sa vyhladované a vysiela signály, že potrebuje jesť. Telo sa prepne do núdzového režimu a v ten moment vám pevná vôľa nepomôže. Idete do chladničky a celú vyjete . Aj keď v noci spíte, návšteve sa nevyhnete, vaše podvedomie funguje a v ten moment vás povedie.

Ak sa schudnúť nesnažíte a nedodržiavate žiadny prísny diétny plán, musíte hľadať príčinu inde. Zvýšenou konzumáciou potravín, najmä tých nezdravých, sa telo snaží redukovať stres, získať energiu pre fungovanie, keď sa telu nedostal dostatok spánku, alebo získať potrebné živiny, ak ste sa vplyvom prílišného množstva práce nestihli poriadne najesť. V takom prípade vám môže pomôcť vytvoriť si rozvrh, ktorý budete dodržiavať. Napíšte si, kedy pracujete, kedy spíte, vypíšte si časy na obed, aj na svoje koníčky a relax. Dajte svojmu dňu poriadok a telu doprajte čas na všetko, čo potrebuje.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 7. apríla 2021

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.