Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nikdy neskladujte vajcia vo dverách chladničky. Riskujete svoje zdravie

reklama:
vajcia
vajciawww.gettyimages.com

Uchovávate vajíčka v chladničke? Nikdy ich nenechávajte vo dverách chladničky, aj keď je pre nich špeciálna priehradka. Dôvod je dôležitý predovšetkým pre vaše zdravie.

Vajcia vo dverách chladničky necháva mnoho ľudí. Medzitým je to pre nich najhoršie miesto. Prečo? Dvere sú najteplejším miestom v chladničke a najviac vystavené teplotným výkyvom. Vystavenie vajec teplotným výkyvom oslabuje ich prirodzenú vnútornú ochranu, vďaka čomu sa jednoducho rýchlejšie kazia.

Najlepšie je teda uložiť ich na strednú policu chladničky, kde je stála teplota. Z rovnakého dôvodu je lepšie nenechávať krabičky od mlieka na dverách chladničky. Je to však skvelé miesto na uchovávanie džemov alebo štiav. Ak sa vrátime k vajciam a chladničke, nezabudnite, že v blízkosti nesmiete uchovávať cesnak alebo cibuľu (ktoré by sa mimochodom všeobecne nemali uchovávať v chlade) a ďalšie vysoko aromatické produkty.

Vajcia môžu preniknúť ich vôňou. Dôležité je aj to, že vajcia môžeme uchovať v chladničke maximálne mesiac. Jedna rada na záver, vajíčka pred vložením do chladničky nikdy neumývajte. Týmto spôsobom odstránite ich prirodzený obal.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 20. marca 2022

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.