Nielen, že je krásna, ale má aj liečivé vlastnosti. To ste o magnólii určite nevedeli

Zdieľať
magnólia

Strom úžasnej krásy si získava prominentné miesto  stále vo viacerých záhradách, pretože zaplavuje náš životný priestor kvetinami úžasnej, sofistikovanej a nenapodobiteľnej nádhery. Orientálci ho milujú nielen pre jeho krásu, ale veria, že drevo, ktoré sa pýši nespočetnými farbami, má aj liečivé účinky.

V Číne sa magnólia používa na liečbu viac ako tisíc druhov chorôb . Podľa tradičnej medicíny sa liek vyrobený z kôry stromu odporúča okrem iného na liečbu hnačky, zápalu žalúdka, kašľa, nevoľnosti, vracania a vredov. Vďaka svojim zložkám sa osvedčil ako účinný pri liečbe úzkostných porúch. Japonci preferujú magnóliu pre alergiu, astmu a vlastnosti chrániace pečeň.

Vďaka svojej čistej a jedinečnej vôni má magnólia upokojujúci, relaxačný účinok, takže sa tiež používa na prevoňanie domácností, na boj proti záchvatom paniky a tiež na zníženie stresu.

Podľa posledných výskumov extrakt z kôry magnólie zabraňuje rastu baktérií v ústach, čím pomáha predchádzať zubnému kazu a rozvoju rôznych ochorení ústnej dutiny.

Puky magnólie sa používajú proti črevným chorobám, bolestiam hlavy, chorobám nervového systému a zápalom. Magnólia sa ukázala ako účinná pri znižovaní osteoporózy, kardiovaskulárnych ochorení, ale tiež reguluje chuť do jedla, znižuje telesnú hmotnosť a odstraňuje nespavosť.

Číňania používajú čaj vyrobený z magnólie na liečbu sinusitídy a problémov s tvárou. Nedávno sa ukázalo, že extrakt z magnólie je možné efektívne využiť aj pri operáciách, pretože má antikoagulačný účinok.

Vďaka svojmu prirodzenému antioxidačnému účinku sú dobre známe aj jeho protirakovinové vlastnosti.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Odporúčané