Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
  • Dobré rady a nápady
  • Zdravie
  • Nielen, že dokonale detoxikujete svoje telo. Tiež dokážete schudnúť. Za týždeň aj niekoľko kilogramov. Vďaka čomu? Pomôže jednoduchý nápoj, ktorý máte pripravený behom chvíľky. Z čoho sa skladá? Pozrite sa!

Nielen, že dokonale detoxikujete svoje telo. Tiež dokážete schudnúť. Za týždeň aj niekoľko kilogramov. Vďaka čomu? Pomôže jednoduchý nápoj, ktorý máte pripravený behom chvíľky. Z čoho sa skladá? Pozrite sa!

reklama:
00.png

S príchodom prvých teplých dní by sa každý človek mal zamyslieť nad detoxikáciou. Ľudský organizmus totiž funguje v cykloch. Kým v zimnom období telo akoby hibernuje, hromadí si zásoby a celkovo je zpomalenější a menej aktívne, jar a leto ho opäť prebúdza k životu.

Aj my by sme mali tieto prirodzené cykly rešpektovať, a to predovšetkým tak, že telo podporíme v očistnom procese, ktorý po zime musí podstúpiť, aby sa opäť prebudilo k životu a aktivite. Cez zimu naše telo hromadí – a to nielen dobré veci, ale aj toxické látky. A tých sa teraz musíme zbaviť. Práve toxíny sú príčinou dobre známe jarnej únavy, kedy na nás akoby dopadne celá ťarcha ušlé zimy, a nie a nie sa konečne prebudiť. Náš organizmus je jednoducho zaťažený a potrebuje našu pomoc, aby sa znovu dostal do tej správnej formy.

Detoxikácia

Čo je vlastne detoxikácia? Je to postup, akým telo zbavíme nahromadených škodlivých látok. Tie sa najčastejšie usadzujú práve v pečeni, ktoré sa ich snažia filtrovať a nepúšťať ďalej do tela. Teraz ale od nás potrebujú pomôcť, aby sme sa látok zbavili nadobro a mohli nový cyklus organizmu začať s čistým štítom.

K detoxikácii najviac pomôže špeciálny nápoj alebo kúra, ktorá obsahuje veľký počet antioxidantov, teda látok, ktoré vie škodliviny zachytávať a odvádzať z tela von. Takých detoxikačné kúr je celý rad, ale my vám dnes ukážeme jednu, ktorá je veľmi jednoduchá a pritom účinná. A ako malý bonus máte šancu, že vďaka nej schudnete až 5 kíl. A to je predsa celkom pekné vstúpiť do jari nielen očistenie, ale aj štíhlejšia.

Detoxikačná limonáda

Táto kúra funguje vďaka starostlivé kombinácii surovín, ktoré si plnia svoju jedinečnú úlohu. Citróny majú vysoký obsah vitamínu C, ktorý posilňuje imunitný systém, v mede zase nájdete enzýmy, ktoré podporujú prirodzenú látkovú výmenu. Chilli zase zrýchľuje metabolizmus a napomáha lepšiemu prekrveniu celého organizmu.

Čo budete potrebovať?

  • 1 citrón
  • 1 lyžička medu
  • štipka chilli
  • štipka zázvoru
  • 1 šálku horúcej vody

Citrón rozrežte na polovice a vytlačte z neho všetku šťavu. Pridajte k nej lyžičku medu a štipku čili a zázvoru. Starostlivo premiešajte. Nakoniec pridajte šálku horúcej vody, ktorý umožní, aby sa ingrediencie dobre vzájomne premiešali.

Ako limonádu používať?

Máte hotový účinný detoxikačný nápoj a teraz prichádza rad na to, ako celú detoxikáciu správne vykonať. Nie je to nič zložité. Detoxikácii je dobré vykonávať celý týždeň a nápoj si doprajte vždy ráno, ešte pred raňajkami na lačný žalúdok. Môžete ho pred podávaním krátko zahriať na vlažnú teplotu, pretože tá umožní ingredienciám lepšie a rýchlejšie pôsobiť.

Vďaka tomuto nápoju dôjde k rýchlemu a účinnému prečistenie pečene a k odplaveniu toxínov z tela von. Naštartuje sa tiež skvelým spôsobom metabolizmus a môžete si byť istí, že sa to prejaví aj na vašej váhe a celkovom pocite.

Počas kúry môžete zaznamenať zvýšenú potrebu chodenie na toaletu. Je to ale celkom normálne, pretože telo sa takto zbavuje toxínov. Je dôležité si uvedomiť, že kúru nie je vhodné podstupovať v náročných či stresových obdobiach. Preto si vyberte týždeň, kedy máte viac pokoja a viete, že vás nebudú čakať žiadne náročné úlohy. Počas tohto týždňa skúste tiež viac športovať a chodiť von do prírody. Dobrým nápadom môže byť aj to oddýchnuť si od televízie alebo sociálnych sietí.

Ako udržať telo v dobrej kondícii

Možno sa budete po tejto detoxikačnej kúre cítiť veľmi dobre a chceli by ste si tento pocit uchovať. Ak sa chcete celkovo cítiť lepšie, vyžaduje to ale zmenu životného štýlu. To, že sa vo vašom tele hromadia toxíny je dôsledkom nevhodnej stravy bohatej na toxické látky. Nemusí to nutne znamenať, že nejete zdravo, ale konzumujte treba zeleninu, ktorá je ošetrená pesticídmi. Skúste teda aspoň túto malú vec zmeniť.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 18. júna 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.