Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Niekoľko nechutných zaujímavostí o našom tele, ktoré ste zaručene nevedeli

reklama:
telo
telowww.gettyimages.com

Máme veľmi zaujímavý a trochu nechutný článok. Máme tu niekoľko nechutných zaujímavostí, ktoré o svojom tele na 100% nevieme.  Povieme vám napríklad, koľko vyprodukuje normálny človek za život slín alebo aj niečo o Loa Loa. Povieme vám naozaj nechutné zaujímavosti, takže pokiaľ jete alebo sa chystáte tak si tento článok prečítajte až po jedle, pretože by vás mohla veľmi rýchlo prejsť chuť k akémukoľvek jedlo.

Pýtali ste sa niekedy sami seba, koľko slín môžeme za celý život vyprodukovať? Buďte si istí, že naozaj vyprodukujete množstvo slín. A koľko to teda je? Je to celý bazén. Áno za celý život vyprodukujeme plný bazén slinami, čo je skutočne veľa. Ďalšia vec je čistenie zubov. Čistíte si ich ráno a večer pravidelne? Vedci robili prieskum a dozvedeli sa, že väčšina žien si čistí zuby pravidelne, ale muži na tom tak dobre nie sú. Muži si údajne väčšinou čistia zuby iba raz denne.

Ako ďalšiu zaujímavosť tu máme psí trus. Pýtate sa čo s tým? Určite sa vám niekedy v živote stalo, že ste do nejakého toho psieho bobku šliapli. A je jasné, že pokiaľ do neho len šliapnete je to ešte v poriadku a stalo sa to určite každému. Ale zaujímavosť je to, že vo Francúzsku skončí vďaka tomu 650 ľudí ročne v nemocnici. Keďže sa po psom truse skĺznu a spadnú.

Ďalšia nechutná zaujímavosť je červ Loa loa. Pýtate sa najskôr, čo to je, že ste o tom nikdy nepočuli? Tak aby sme vám to upresnili, tak to je očný červ nazývaný Loa loa, ktorý prevažne žije v podkožnom tkanive. Najviac je rozšírený v Európe a Afrike. Dosť často zablúdi do očí, a môžete ho vidieť cez spojivky, čo je naozaj hnusné.

A ako posledná zaujímavosť je niečo o záchode. Ide o to, že pri každom jednom spláchnutí sa do ovzdušia dostane asi 25 000 vírusov a okolo 600 000 baktérií. Také číslo je naozaj strašidelné, však?

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 31. januára 2022

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.