Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
  • Dobré rady a nápady
  • Články
  • Zdravie
  • Než vstanem z postele urobím tento sekundový cvik: Rozprúdi ráno energiu v tele, posilní zdravie a aktivuje všetky nervové aj svalové bunky!

Než vstanem z postele urobím tento sekundový cvik: Rozprúdi ráno energiu v tele, posilní zdravie a aktivuje všetky nervové aj svalové bunky!

reklama:
00 5.jpg

Málokto má rád ranné vstávanie a nutnosť ísť do práce. Z vyhriateho pelechu sa nikomu nechce, najmä v zime, kedy je vonku zima a mráz. Z toho dôvodu nemá ráno rado veľa ľudí, ale to len preto, že nevie, ako sú rána úžasná. Ráno je skvelou dennou dobou pre organizáciu dňa, nabíjanie sa pozitívnou energiou, motiváciu a rozprúdenie sa. Ak hneď ráno začnete zvesela a pozitívne, bude váš deň o dosť lepší. Ak budete takto postupovať každý deň, zmení sa vám tým život. Z toho dôvodu vám dnes ponúkneme 7 ranných cvikov, ktoré vám deň skvele naštartujú. Navyše to má jednu výhodu, nemusíte vstávať z postele a môžete cvičiť rovno v nej.

Výhody ranného cvičenia

Je vedecky dokázané, že cvičenie ráno má veľmi pozitívny vplyv na psychickú stránku človeka, jeho zdravie a podporuje dobrú náladu. Pár krátkych ranných cvičenie vám spríjemní deň a prinesie rad ďalších výhod. Odstráni pocit stuhnutosti a zlepší pohyblivosť aj vo vyššom veku. Zamedzí únave a nabije vás pozitívnou energiou. Zlepší krvný obeh a je prevenciou proti kŕčovým žilám a opuchom. Zmierňuje bolesť chrbtice a zlepšuje držanie tela. Stimuluje činnosť štítnej žľazy a ďalších endokrinných žliaz. Ranné cvičenie má teda celý rad pozitívnych výhod pre telo i naše zdravie.

Motýlik a doska

Ide o skvelú pozíciu, ktorá je výborná pre relaxáciu a meditáciu. Bez problémov ju môžete vykonávať ľahu alebo v sede, a to priamo v posteli. Držte chrbát v rovine, chodidlami sa dotýkajte vzájomne, kolená pokrčte a snažte sa ich maximálne otvoriť, jednu ruku položte na brucho a druhú vedľa seba, dýchajte zhlboka. Jednoduché a príjemné cvičenie.

Doska je efektívne cvičenie pre každého, kto chce posilniť brucho, chrbát i ramená. Položte sa do polohy kľučku, položte sa však na lakte a zaprite sa o predlaktie. Telo udržte v jednej rovine od hlavy až k päte. Vydržte aspoň 20 sekúnd v tejto polohe a hlboko dýchajte.

Šťastné dieťa a polovičná most

Šťastné dieťa posilní chrbát a pretiahne nohy. Stačí si ľahnúť na chrbát, zdvihnúť kolená a boky držať pritlačené na matraci. Chytiť sa za chodidlá a nohy ťahať k hrudníku po 5 až 10 nádychov.

Polovičná most posilní a pretiahne celé telo. Stačí si ľahnúť na chrbát, chodila položiť na posteľ a ohnúť kolená. Nohy musia byť v kolenách spojené. Potom zdvihnúť panvicu do výšky, aby bol chrbát v rovine so stehnami. Vydržať v tejto pozícii 30 sekúnd, zhlboka dýchať a uvoľniť.

Zdvihnuté nohy a krk s ramenami

Zdvihnutím nôh posilníte brušné svaly a zlepšíte krvný obeh. Ľahnite si na chrbát a ruky položte pozdĺž tela. Nohy pomaly zdvihnite do uhla 90 ° s telom. Pomaly je dávajte späť a zhlboka pri tom dýchajte.

Krk a ramená toho nesú veľa, a preto je nutné ich uvoľniť hneď ráno. Sadnite si teda na posteľ alebo stoličku, chrbát narovnajte a ľavú ruku dajte nad hlavu. Ohnite ju tak, aby sa dotýkala takmer pravého ucha. Ľavý lakeť pritiahnite a tlačte ho smerom k hlave. Vydržte aspoň 20 sekúnd, a potom opakujte na druhú ruku.

Vydychovanie nosom

Vydychovanie nosom vám prinesie uvoľnenie a pokoj, ktorý potrebujete pre kontakt so svojím telom. Ľahnite si teda na chrbát, uvoľnite telo a zhlboka sa niekoľkokrát nadýchnite a vydýchnite nosom.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DRAN.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

66041617_10214129279537987_1873331762327715840_n.jpg
Autor Dátum 17. augusta 2020

K téme

Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.